Аналіз політики стратегічного розвитку ТОВ “Колір-Плюс”
Так як ТОВ “Колір-Плюс“ існує тільки чотири роки, його організаційна культура є ще не досить розвиненою і знаходиться на стадії формування. Але вже зараз вона достатньо сильно впливає на діяльність фірми і є у тісному зв’язку із діючою стратегією.
Так, не дивлячись на незначний термін діяльності підприємства, воно має високий імідж, як серед конкурентів, споживачів, постачальників, так і серед самих працівників організації. У 2008 та 2009 роках у рейтингу найкращих кондитерських підприємств Києва, кондитерська “Калина“ посідала перше місце, а у 2010 році - друге після новоствореного Будинку кави “Пасаж“.
Організаційна культура фірми пропагує такі духовні цінності: чесність, гармонія і співробітництво, боротьба за якість, ідентифікація із фірмою, доброзичливість. Завдяки спеціалізації у співробітників формується почуття впевненості у своїй необхідності для організації. Тому для організаційної культури ТОВ характерні вірність, відданість та належність працівників до підприємства; підкреслюється важливість виконуємих кожним співробітником функцій.
Тісному зв’язку організаційної культури та стратегії підприємства сприяють такі фактори:
наявність сильного лідера в особі генерального директора, який встановлює принципи, визначає основні цінності і норми поведінки, що є цілком виправданими з точки зору задоволення потреб покупців, умов конкуренції і стратегії.
прийняття рішень здійснюється на основі принципів організаційної культури;
проявлення постійної турботи про покупців, співробітників та власників.
До прояву організаційної культури підприємства відноситься і організація праці персоналу. Керівництво фірми приділяє цьому питанню велику увагу. Це проявляється в тому, що на підприємстві існує сприятливий психологічний клімат, досить сприятливі побутові умови, всі робочі місця по необхідності оснащені різноманітною оргтехнікою, сучасними та зручними офісними меблями та виробничим обладнанням; санітарно-гігієнічні умови (освітлення, температура, вологість) відповідають встановленим нормам та стандартам; високий рівень охорони праці та технічної безпеки. На підприємстві існує рада трудового колективу, яка з періодичністю раз в три місяці подає керівництву список пропозицій по поліпшенню умов праці по кожному структурному підрозділу ТОВ і стежить за їх виконанням.
Основні недоліки організації праці пов’язані з тим, що фірма розташована у старому будинку, що не пристосований для здійснення виробничої діяльності. Розташування кімнат є не досить зручним і, до того ж вони невеликі, що обумовлює маленькі відстані для проходу між обладнанням.
Принципи організаційної культури покладені і в особливості управління персоналом.
При відборі кадрів загальними критеріями є освіта, практичний досвід роботи, психологічна сумісність, вміння працювати в колективі. Разом з цим на підприємстві існує своя база професійної підготовки кондитерів та кондитерів-дизайнерів, що дозволяє формувати у співробітників необхідні професійні навички, які забезпечують достатню ефективність їх діяльності. Така підготовка передбачає навчання на робочому місці, коли досвідчений робітник “приймає під крило“ новачка і на реальних прикладах демонструє йому, як треба виконувати робочі завдання. Дана форма навчання має багато переваг, серед яких - невеликі витрати на навчання і матеріали, простота передачі знань. Крім того, навчання і перекваліфікація в інтересах підприємства здійснюється за його рахунок .
Така політика професійної підготовки обумовлена тим, що керівництво дбає про майбутнє забезпечення фірми кваліфікованими спеціалістами, тобто створює вже зараз конкурентну перевагу в цій області.
Процес управління персоналом будується на принципі стабілізації складу робітників. З економічної позиції висока плинність персоналу коштує дуже дорого, бо висококваліфікованих працівників, як робочих спеціальностей, так і спеціалістів замінити дуже складно.
Мабуть найкращі характеристики порівняно із іншими аспектами діяльності підприємства має сфера виробництва . ЇЇ характерними рисами є:
високий рівень технології виробництва;
використання екологічно-чистої сировини;
жорсткі вимоги до мікробіологічних показників обладнання, сировини і готової продукції;
автоматизація і комп’ютеризація виробництва, починаючи від прийомки сировини і, кінчаючи видами готової продукції;
як наслідок цього - випуск тільки високоякісної елітної продукції.
Фірма оснащена сучасним італійським устаткуванням і постійно працює над вдосконаленням технології виробництва. В останній час введено в дію новий декоратор, за допомогою якого можна створювати кондитерські вироби, на які наносяться зразу два різних продукти. Це є ноу-хау у кондитерському виробництві.
Високий рівень технології дає змогу колективу випускати пристойну продукцію, розширювати й оновлювати асортимент. До того ж, колектив налаштований на творчий пошук і прагне сьогодні дати покупцям щось новіше, краще ніж учора. Кожен працівник незалежно від того, яку посаду він обіймає, зобов’язаний неухильно дотримуватися встановлених стандартів якості. Неабияка заслуга при забезпеченні високого рівня якості продукції є фахівців виробничих лабораторій, які пильнують, як за якістю сировини, так і за виходом кінцевої продукції. У виробництві застосовується лише елітна сировина, з якої виготовляється й відповідна продукція.