Розробка системи інформаційно-аналітичного забезпечення процесу стратегічного управління
Математичне забезпечення - це сукцпність алгоритмів, математичних методів і моделей для вирішення завдань і обробки даних за допомогою технічних засобів АРМ.
В кожному випадку, наприклад, здійснюючи зведену оцінку конкурентного статусу за методом А.П. Градова, вводимо:
= КОРЕНЬ(Bi*Ci) , (3.1.), де
відповідає узагальнюючій оцінці КСП; Ві - стратегічному потенціалу; Сі - детермінантам національного ромбу.
При вдосконаленні або впровадженні нової системи інформаційно-аналітичного забезпечення необхідною умовою є оптимізація організаційної структури та розподіл функціональних обов’язків працівників АУ. Ця потреба обумовлена тим, що створення АРМ та з’єднання їх в локальні обчислювальні мережі здійснюють обсяг, характер і технологію праці всіх спеціалістів. Наприклад, при аналізі конкурентоспроможності підприємства показників його господарської діяльності, керівник працює не з документами фінансової та бухгалтерської звітності, а з файлами бази умовно-постійних даних, що записані безпосередньо на комп’ютері. Операції порівняння, виявлення відхилень здійснює машина.
На рис. 3.1. представлена пропонуєма інформаційна модель АРМ у керівника ТОВ “Колір-Плюс”. Ця модель являє собою комплексну інтегровану автоматизовану систему управління підприємством, тому що АРМ директора пов’язано з усіма існуючими АРМами на підприємстві, а саме АРМ бухгалтера, АРМ менеджера з персоналу і т.д.
Мал. 3.2. Модель АРМ керівника ТОВ “Колір-Плюс”.
Всі необхідні дані для оперативного управління не вводяться окремо, а надходять автоматично з єдиних баз даних, які використовуються при функціонуванні автоматизованої системи. Таким чином, керівник підприємства має у своєму розпорядженні оперативну стислу і точну інформацію для прийняття управлінських рішень.
На останок, зазначимо, що формування запропонованої системи інформаційно-аналітичного забезпечення на ТОВ ”Колір-Плюс” є цілком можливим. Наявність комп’ютерних технологій та необхідних навичок у персоналу полегшує їх створення. Введення такої автоматизованої інформаційно-аналітичної системи дозволить досить просто, а головно швидко збирати, опрацьовувати і аналізувати існуючу інформацію, істотно полегшити і процес прийняття стратегічно важливих рішень. Але також при цьому постає питання, хто буде займатися цією діяльністю на підприємстві, адже потрібно постійно оновлювати інформаційні матеріали, приводити їх в стан, який відповідав би їнформаційним потребам користувачів. Вирішенню цієї проблеми присвячене наступне питання даного розділу.