Побудова моделі стратегічного розвитку ТОВ “Колір-Плюс”
які групи покупців взагалі не споживають даний продукт і чому.
Після отримання інформації по цим питанням маркетолог може зробити пропозицію по маркетинговому набору, які і будуть засобами виконання маркетингових стратегій.
Традиційно базовим документом маркетингової стратегії є програма (план) маркетингу, що регулює та координує діяльність усіх підрозділів підприємства. Пропонується така структура програми маркетингу:
Загальний огляд (коротко): огляд поточної ситуації, цілей та стратегій маркетингу; фінансовий прогноз витрат на маркетинг.
Аналіз ситуації.
.1. Оцінка найважливіших тенденцій минулого періоду: ринок, ринкова діяльність, продаж витрати на прибуток по товару.
.2. Товар: історія товару, особливості продажу, динаміка продажу, частка ринку.
.3. Ринок товару: сегменти ринку, особливості потреб споживачів, типові способи та моделі здійснення покупок, визначення цільових груп споживачів, ефективність залучення покупців (їх точка зору), результати маркетингових досліджень стосовно ринку та споживачів.
.4. Стратегія розповсюдження товару: тип розподільної мережі, оцінка дій з удосконалення розповсюдження, оцінка дій учасників каналів розповсюдження, співробітництво у просуванні з учасниками каналів розповсюдження.
.5. Політика ціноутворення: історія ціни товару, цілі та політика ціноутворення, стратегія минулого періоду.
.6. Стратегія просування товару: минула стратегія, потужність продажу, програми реклами, загальна оцінка ефективності зусиль щодо просування товару.
.7. Цілі та стратегії товарної групи: загальний прибуток від продажу, зниження витрат (оптимізація витрат), прибуток на інвестований капітал (ROI), імідж компанії з-поміж споживачів, нові товари.
.8. Потенційні маркетингові проблеми.
.9. Потенційні маркетингові переваги.
.10. Висновки для формування орієнтирів плану маркетингу (в тому числі прогнозні розробки).
Цілі маркетингу.
.1. Основні цілі маркетингу: цілі щодо задоволення основних потреб ринку, потреб споживачів, потреб компанії та її партнерів.
.2. Цілі продажу: обсяг продажу, доля ринку, експансія та розповсюдження товару та ін.
Стратегія маркетингу.
.1. Загальна стратегія маркетингу: вибір цільових сегментів ринку, стратегія позиціонування, рішення з товарного асортименту та номенклатури, варіації в системі “ціна\якість”.
Програма дій.
.1. Плани по товару.
.2. Плани ціноутворення та варіювання ціни.
.3. Плани розподілу та розповсюдження товару.
.4. Плани ФОПСТИЗ: плани продажу, плани рекламної діяльності, плани стимулювання продажу, плани побудови стосунків з громадкістю.
Моніторинг, контроль, корекція маркетингу.
.1. Функції моніторингу та контролю, відповідальність.
.2. База внутрішніх даних моніторингу (звіти про продаж, замовлення та ін.).
.3. База зовнішніх даних моніторингу (матеріали консультативних фірм, публікацій, дискусій із споживачами, статистики).
Бюджет маркетингу.
.1. Метод розподілу грошових ресурсів на проведення робіт і утримання підсистеми маркетингу.
.2. Розподіл за підфункціями маркетингу: планування, дослідження, закупівля, ціни, реклама і publik relations.
Додаткові матеріали.
.1. Тактичні дії в разі непередбачуваних обставин.
.2. Альтернативні стратегії.
.3. Звіти маркетингових досліджень.
Довідкові та інші матеріали.
Найважливішими складовими маркетингової стратегії в даному випадку будуть підтримуючі елементи - реклама та рекламні заходи.
Не для кого не секрет, що реклама - це дорогий захід, тим більш для вітчизняних підприємств. По даним проведених досліджень (29) зараз найбільш ефективною є не пряма реклама, а так звана прихована реклама.
Сутність даної рекламної стратегії полягає у нестандартних рішеннях, тобто, в пресі необхідно давати не сухі і стандартні рекламні блоки, з періодичністю в декілька тижнів, а добрі, грамотні і цікаві статті та інтерв’ю з провідними спеціалістами підприємства. З результатів досліджень виходить, що читачі більше довіряють не рекламі, а цікавій пізнавальній статті. Ще одна перевага такого методу реклами полягає в тому, що в статті можна докладно розповісти про новинки продукції, нові технології і т. д.