Обгрунтування підходів до підвищення ефективності управління операційною системою
Як відомо, важливим показником ефективності операційної системи дистрибутора є відповідність операційного процесу потребам постачальників. Аналіз даного процесу у ТОВ «Всесвіт-Люкс» свідчить про те, що рівень задаоволеності постачальників дистрибутором в середньому становить 70%. Для підвищення цього показника ми пропонуємо здійснити такі дії керівництву ТОВ «Всесвіт-Люкс»:
). розрахувати чіткий асортимент, що повинен поступати в кожний магазин, визначити час за скільки зберігати запас по кожній позиції. Інакше не вдасться запропонувати клієнтам відповідний сервіс по доступності товарів.
). Ввести спеціалізовану форму у вигляді звіту торговельного агента. У ньому у вигляді матриці відображатиметься торговельні точки відповідно до графіка їхнього відвідування та список доступних товарів. Протягом робочого дня в неї вносяться дані, отримані від агента по кожній торговельній точці - відвантаження та повернення товарів у розрізі номенклатури, оплати та повернення грошей та заявки на доставку.
). Розробити контроль за топологією розміщення продуктів на полках виходячи з концепції "швидкої покупки". Товар повинен бути розміщений таким чином, щоб покупець міг знайти його швидко й легко. Причому основні товари "купівельного кошика" повинні розташовуватися як найближче один від одного та бути на полці в достатній кількості.
). Налагодити системи аналізу шляхом порівняння даних по основних товарних позиціях з обсягами продажів і залишками на складі, можна аналізувати, наскільки ефективно їхнє розташування в торговельному залі.
Важливим аспектом підвищення ефективності функціонування операційної системи ТОВ «Всесвіт-Люкс» є вдосконалення взаємовідносин із постачальниками. Аналіз провалений у п.2.2. показав, що існує ряд недоліків у взаємовідносинах між дистрибутором і постачальниками. Головною причиною, що викликало такі непорозуміння є відстуність інтегрованої гнучкої політики упраління запасами.
Для того, щоб виправити ситуацію ми пропонуємо керівництву ТОВ «Всесвіт-Люкс» при прийнятті рішень враховувати не тільки власні інтереси, але й інтереси постачальників, довгостроковий ефект від планової роботи операційної системи принесе набагато більше вигід кожній компанії, ніж будь-яка позапланова операція. Ці вигоди будуть виражені в стабільності, високому ступені керованості та контрольованості, і, як наслідок, у лояльності кінцевих споживачів. У розрізі цього, перш за все необхідно вдосконалити інформаційні потоки між постачальником і дистрибутором, створити спільну базу даних: довідники асортименту товарів, клієнтів, постачальників, перевізників, перелік діючих позицій, а також базу товару, що знаходиться на складі шляхом впровадження нового програмного забезпечення на дистрибуторі, яке описується у п.3.2
Також, ми пропонуємо здійснити інтеграцію планів ТОВ «Всесвіт-Люкс» і постачальників шляхом впровадження елементів системи управління запасмаи «Just in time», яка передбчає постійну взаємодію постачальника і дистрибутора з приводу планових поставок і є доволі гнучкою. Дана систему описана у п.3.2.
На рисунку 3.1.2. схематично зображені основні підходи щодо підвищення ефективності функціонування операційної системи ТОВ «Всесвіт-Люкс».
Рис.3.1.2 Шляхи підвищення ефективності функціонування операційної системи ТОВ «Всесвіт-Люкс»
З рисунку 3.1.2. можна побачити, що основним методом впровадження всіх зазначених пропозицій буде оптимізована система управління запасами на основі програмного забезпечення. У наступному розділі буде розгялута конкретна система управління запасами у ТОВ «Всесвіт-Люкс»,основні шляхи її впровадження та переваги, що отримає дистрибутор з її впровадженням.