Сутність та види матеріального стимулювання праці на підприємстві
) Компенсація витрат на транспорт і зв'язок, що часто пов'язані з професійними обов'язками співробітників, проте, є одним зі стимулів. Деякі люди живуть поруч з містом роботи, і тому використовують суспільний транспорт або особисті автомобілі. Використання послуг мобільного зв'язку необхідно для виконання посадових обов'язків, як правило, великої категорії співробітників. Отже, компенсація може полягати в наданні проїзних квитків, оплаті витрат на бензин, оплаті рахунків за телефонні переговори.
) Знижки при придбанні товарів компанії можливо застосовувати в сферах бізнесу, пов'язаних з виробництвом споживчих товарів або наданням послуг.
) Пільгові туристичні путівки, що застосовувалися ще в радянський час, використовуються як преміювання співробітників і сьогодні.
) Підвищена оплата непрацездатності, як правило, застосовується при особливих умовах праці, або у випадках, коли непрацездатність наступила в результаті виконання посадових обов'язків. У деяких компаніях виплати по лікарняних листах усіх співробітників значно перевищують нормативні.
) Коштовні подарунки і нагороди носять характер премій у натуральному вираженні, і часто пов'язані зі знаменною датою в житті працівника.