Заходи щодо підвищення стимулювання праці ТОВ «Авто Трейд»
Поряд із грошовими стимулами можна виділити два види негрошових винагород це пільги, що полягають у наданні співробітникам ряду матеріальних благ безкоштовно (за рахунок організації) або за частину реальної вартості та компенсації, відшкодування співробітникам фактично понесених витрат; такі відшкодування найчастіше виробляються у формі грошової виплати, але природа компенсацій істотно відрізняється від виплат грошових винагород.
Засобом мотивації можуть слугувати не тільки гроші, але і все, що сприяє укріпленню відчуття самоповаги та самовираження працівників.
Дослідження матеріального стимулювання персоналу в ТОВ «Авто-Трейд» дозволило зробити наступні висновки.
В ТОВ «Авто-Трейд» використовується погодинно-преміальна оплата праці, при якій додатково вводиться преміювання за якісне та своєчасне виконання завдань. Обов`язковою умовою преміювання є виконання місячного плану продаж. Премії робочим нараховуються по місячних результатах роботи пропорційно відпрацьованого часу.
Рівень оплати праці персоналу ТОВ «Авто-Трейд» відповідає ринковому рівню та має тенденцію зростання. Проте відмічено, що заробітна плата працівників зростає не в залежності від особистої кваліфікації, кількості виконуваних завдань, якості їх виконання, а застосовується загальне однакове для всіх підвищення окладів і премій.
В ТОВ «Авто-Трейд» для вдосконалення системи оплати праці і посилення стимулюючої функції заробітної плати необхідно встановити мінімальний базовий оклад у розмірі як мінімум 1000 грн. Базовий оклад по кожному розряду визначається шляхом множення МБО на розрядний коефіцієнт поділений на мінімальний 9 розряд.
Для вдосконалення системи преміювання в ТОВ «Авто-Трейд» пропонується здійснити розробку розгалуженої платіжної матриці бонусів. Матрицю в ТОВ «Авто-Трейд» потрібно побудувати таким чином, щоб максимально можливий бонус був важкодосяжним.
Мінімальний рівень, з якого починається виплата бонусів, крок по розміру виручки й сума бонусу на кожному щаблі розраховуються, виходячи із середньої й максимальної закупівлі, необхідної й можливої інтенсивності продаж новим клієнтам, бажаного розміру фонду оплати праці й т. п.
З метою орієнтації торговельного персоналу ТОВ «Авто-Трейд» на постійний професійний розвиток і вдосконалювання персоналу рекомендується використовувати премію за професіоналізм. Така премія може призначатися за результатами атестації або проходження «ассессмент-центру». На атестації, як правило, оцінюється відповідність співробітника формальним вимогам, що висуваються до його посади, наприклад, кількість залучених і потенційних клієнтів у роботі одночасно, рівень освіти, заповнення звітності, розмір середньої закупівлі. На «ассессмент-центрі» оцінка відбувається відповідно до компетенції - групами взаємозалежних професійно важливих якостей.
Зміни до системи оплати праці в ТОВ «Авто-Трейд» необхідно розробити для кожної категорії персоналу й внести в «Положення про оплату й преміювання праці на підприємстві». Запропоновані умови мотивації будуть мати більше диференційований вплив на кожного з співробітників і зможуть стимулювати роботу окремих категорій працівників.