Протоколювання ходу засідань, нарад
Телефонограми мають такі реквізити:
. Назва документа - заголовок.
. Номер і дата телефонограми. Слово «Телефонограма», її номер і дату надходження пишуть у першому рядку. Дата телефонограми - дата її передання.
. Назва організації і службової особи - відправника телефонограми.
. Назва організації і службової особи - одержувача (кому).
. Текст телефонограми (стислий, як і текст телеграми, не більше 50 слів).
. Підпис службової особи - керівника
організації або його заступника.
. У графах «Передано» і «Прийнято» зазначають посаду, ініціали, прізвище того, хто передає і хто приймає.
Телефонограму використовують, коли треба терміново оповістити про засідання й наради, ділові зустрічі, зміни в запланованих діях.
Телефонограми, складає секретар. Одержавши телефонограму, секретар виконкому повинен ознайомити керівника чи працівників, яким адресована телефонограма. Телефонограми оформляють на чистих аркушах паперу формату А5 чи А4 в одному примірнику.
У Жовтневому виконкомі районної у місті ради телефонограми записують від руки у спеціальних журналах.
Самостійна робота № 8
ТЕМА: Робота секретаря з відвідувачем.
Організовуючи прийом співробітників своєї організації, секретар повинен знати коло осіб, що мають доступ до керівника в будь-який час; довести співробітників, дні та години прийому керівником по поточним справам. Обговорюючи прийоми з особистих питань, секретареві потрібна витримка, ввічливість, увага, турбота…Як правило, такі зустрічі відбуваються не в дні і години прийому.
Прийом відвідувачів з інших підприємств відбуваються заздалегідь записом в журналі відвідувачів. Таки журнал ведеться єдино для фіксації всіх видів прийому. Журнал містить таку інформацію:
§ номер за порядком;
§ дата та час прийому;
§ ініціали відвідувача;
§ місце роботи, посада;
§ з якого питання.
Якщо відвідувач прийшов без попередньої домовленості, то секретар має право вирішити, доповісти про нього керівнику негайно або записати на прийом.
Самостійна робота № 9