Дослідження організаційного механізму управління якістю в ПП «Паксервіс»
З табл. 2.9 можна зробити висновок, що основною причиною браку виявилося постачання неякісної сировини чи інших видів матеріальних ресурсів. У 2009 році, ґрунтуючись на досвіді 2008 року, виробник склав договір на постачання матеріалів, що передбачає компенсацію у випадку їхньої низької якості, що і дозволило скоротити абсолютний розмір утрат від браку на 9 300 грош. од. (24 000 - 14 700) чи на 38,75% (14 700 / 24 000 · 100%). Відносний розмір утрат від браку знизився на 2,5%.
Політика підприємства ПП «Паксервіс» споконвічно спрямована на високу якість продукції та послуг. Однак брак, що є його протилежністю, може виникнути на будь-якім підприємстві, що також необхідно враховувати.
Рекламації порівнюють по вартості і по кількості з минулим періодом. Їх розраховують на 100, 1000, 10000 виробів у залежності від обсягу виробництва скотч-стрічки на ПП «Паксервіс». Поява рекламації наносить виробнику не тільки матеріальний, але і моральний збиток, позначаючись на його репутації.
Можна також визначити вартість придатної продукції, що могла б бути отримана при відсутності браку (∑q). Для цього необхідно фактичний обсяг товарної продукції в планових цінах (q1*Pпл) помножити на частку остаточного браку виробничої собівартості (d о.б.). Нехай для нашого приклада q1*Pпл = 500 000 грош. од. Тоді
Менеджери повинні рекомендувати керівництву ПП «Паксервіс» знайти підприємство, що поставляє більш якісну сировину для даного виробництва.
Однак витрати, пов'язані з вирішенням проблем по виникненню, запобіганню браку, іноді можуть перевищувати витрати, що несе підприємство, якщо брак не усунутий. Для цього варто ретельно проаналізувати витрати на запобігання різних дефектів і їхнє усунення. У цьому можуть допомогти крива Парето і додаткові графіки, що відбивають витрати, пов'язані з цими дефектами, оцінки витрат, пов'язаних з вирішенням проблем, і оцінки часу, що необхідний для вирішення проблем.