Перспективи розвитку системи управління знаннями на ПАТ "Темп"
І також важливим є запровадження локальних важелів контролю в якості інструменту балансування в загальноорганізаційній структурі управління знаннями, а також прив’язання загальноорганізаційних бізнес-цілей до діяльності підприємства. Окремим групам (у межах певного підрозділу) необхідно дозволити розвивати ресурси управління знаннями для задоволення їх специфічних потреб. Але потрібно пам’ятати, що політика управління знаннями завжди має керуватися потребами бізнесу.
Все ж найважливішим, на нашу думку, є забезпечення всього необхідного для продовження діяльності згідно обраного курсу. В той час, як організація на цьому етапі стає по справжньою такою, що користується знаннями на спільній основі, потреба в процесах управління знаннями продовжуватиме свій ріст, оскільки такі процеси економлять час і кошти.
ОТЖЕ, команда управління знаннями не має на меті виконання всієї роботи в даній сфері в організації. Головне завдання її членів полягає в управлінні процесами трансформації знань на підприємстві, створенні таких умов, за яких всі процеси, пов’язані з рухом знань, протікали в організації без перешкод та були основані на принципах безперервності, взаємопов’язаності та взаємообумовленості. Тобто команда управління знаннями виступає в якості суб’єкту управління. При цьому основна робота в даній сфері покладається на підрозділи, які задіяні в процесі створення вартості, на рівні яких і відбуваються основні підпроцеси процесу трансформації знання. Тому з метою контролювання та спостереження за протіканням таких процесів, зваженим кроком, на нашу думку, буде призначення представників суб’єкту управління знаннями в кожному підрозділі ПАТ "Темп". Таке призначення дозволить на операційному рівні координувати та контролювати процеси трансформації знань, забезпечувати зворотній зв’язок між командою управління знаннями та працівниками, безпосередньо задіяними в дані процеси.
І також необхідно зазначити, що система управління знаннями при її впровадженні на ПАТ "Темп" повинна стати підсистемою загальнокорпоративної системи управління, так як інституційне середовище на підприємстві, вцілому, впливає на розвиток системи управління знаннями.
Висновки
У комплексній курсовій роботі нами була визначена різниця між знаннями та інформацією, розглянуті основні підходи до визначення поняття "знання", проаналізовані джерела, що подають трактування управління знаннями як економічної категорії, визначено об’єкт концепції управління знаннями - інтелектуальний капітал, розглянута його еволюція та підходи до визначення даної категорії, проаналізовані різні визначення системи та процесу управління знаннями, розглянуті стратегії управління знаннями, а також підходи в сучасних організаціях. Проаналізовані підходи до управління знаннями на ПАТ "Темп", розглянуті проблеми та труднощі щодо впровадження концепції, розроблені рішення щодо їх подолання, а також подані перспективи розвитку системи управління знаннями ПАТ "Темп".
Будь-яка сучасна організація діє в умовах зростаючої конкуренції, яка носить хаотичний, складний і глобальний характер, що вимагає скорочення часу реакції в умовах обмежених ресурсів. Знання співробітників й організацій у цілому стають цінним ресурсом, що починає враховуватися нарівні з іншими матеріальними ресурсами. Сьогодні створена вартість визначається не стільки фізичними ресурсами, скільки знаннями, які проявляються в нових продуктах, в нових технологіях, в нових навичках, в нових стосунках із споживачами. У XXI столітті знання є домінуючим засобом досягнення значних соціально-економічних результатів. Традиційні чинники виробництва в сучасній економіці діють тільки за умови ефективного використання знань, а сучасні методики управління знаннями дозволяють досягати вимірних бізнес-результатів від їхнього впровадження.
Щодо України, то на сьогодні все ще не існує єдиної концепції управління знаннями. Причиною ми вважаємо те, що багато IT-компаній внесли свій сенс в це поняття, розглядаючи тільки технологічну частину аналізованого поняття. Внаслідок цього у свідомості вітчизняного бізнес-співтовариства як безпосередні продукти процесу управління знаннями закріпилися, зокрема, лише продукти автоматизації, що дуже обмежує погляд на досліджуване нами питання. У зв’язку з цим ретельний розгляд самої концепції управління знаннями в її істинному значенні є вкрай актуальним для українських підприємств.
Ми визначили, що головним завданням команди управління знаннями є управління процесами трансформації знань на підприємстві, створенні таких умов, за яких всі процеси, пов’язані з рухом знань, протікали в організації без перешкод та базувались на принципах безперервності, взаємопов’язаності та взаємообумовленості. Тобто команда управління знаннями виступає в якості суб’єкту управління. При цьому основна робота в даній сфері покладається на підрозділи, які задіяні в процесі створення вартості, на рівні яких і відбуваються основні підпроцеси процесу трансформації знання.