Перспективи розвитку системи управління знаннями на ПАТ "Темп"
Проаналізувавши підходи до управління знаннями та визначивши їх перспективи розвитку на ПАТ "Темп", зваженим кроком, на нашу думку буде призначення представників суб’єкту управління знаннями в кожному підрозділі ПАТ "Темп" з метою контролювання та спостереження за протіканням таких процесів. Таке призначення дозволить на операційному рівні координувати та контролювати процеси трансформації знань, забезпечувати зворотній зв’язок між командою та працівниками, безпосередньо задіяними в даних процесах.
Також, ми вважаємо, що система управління знаннями ПАТ "Темп" повинна стати підсистемою загальнокорпоративної системи управління, так як інституційне середовище на підприємстві, вцілому, впливає на її (систему управління знаннями) розвиток.
Після виконання завдань та мети, які ми перед собою ставили, ми прийшли до висновку, що для реалізації управління знаннями на підприємстві необхідно:
. Створити умови для генерації нових ідей. Стимулювати, заохочувати їх, тим самим зменшивши потенційний бар’єр "зародження нової ідеї знання". Кожен має відчувати себе здатним до інновацій, очікувати підтримки. Одне, коли інноваційна культура сприяє нової гіпотези, коли навіть дещо божевільну думку колеги кажуть "теж варіант", і зовсім інше, коли продуктивна за своєю суттю ідея відразу вибивається тезою "це неможливо, тому що такого не може бути ніколи".
. Залежно від конкретного виробничого процесу слід визначити ту чи іншу періодичність інноваційного процесу. Це може бути пов’язано із властивим для організації циклом створення нових товарів чи послуг, із тиском конкурентів та сучасними тенденціями в галузі, з появою винаходів у сфері даного бізнесу чи у суміжних сегментах.
. Резонансне збільшення інтенсивності процесу створення знань. Широке розповсюдження ідей, генерованих однією командою, всередині організації стимулює інноваційну творчість інших підрозділів.
Комплексне використання представлених підходів та інструментів управління знаннями дозволить організаціям значно інтенсифікувати процес створення вартості й адаптації до викликів зовнішнього середовища.
Отже, для сучасного підприємства ефективне управління знаннями - це один із ресурсів для підвищення власної конкурентоспроможності, один із способів оптимізувати організацію внутрішніх процесів. Цей ресурс потрібно оцінити та ефективно використовувати. В тому числі й для захисту своїх економічних інтересів.