Шляхи удосконалення управління ТОВ „Квадрат - Площа Слави” в умовах ризику
· визначити максимально можливий обсяг збитків при настанні ризику:
· зіставить обсяг ризику з інвестованим капіталом і власними коштами і визначити, чи не приведуть ці збитки до банкрутства Товариства.
Реалізація другого принципу потребує, щоб керівник, який знає максимально можливу величину збитків, визначив би яка ймовірність настання ризику.
Реалізація третього принципу передбачає, що перш ніж прийняти рішення щодо застосування будь-якого заходу, яке передбачає ризик, необхідно зіставить очікуваний результат з можливими втратами, які понесе ТОВ „Квадрат - Площа Слави” у разі настання ризику.
Адаптаційний підхід до управління ризиками, дозволяє керівнику ТОВ „Квадрат - Площа Слави” більш ефективно використовувати ресурси, розподіляти відповідальність, поліпшувати результати роботи підприємства і забезпечувати безпеку від дії ризику. Інакше кажучи, роль адаптації, а також у цілому управління ризиком, полягає у формуванні свідомого відношення до нього таким чином, щоб ситуація ризику, що проявилася, не стала несподіванкою для керівника підприємства і щоб не приходилося приймати необґрунтовані рішення.
ВИСНОВКИ
Здійснення обґрунтування й розв’язання актуального завдання адаптації ТОВ „Квадрат - Площа Слави” до умов ризику полягає у встановленні взаємозв’язку та взаємодії елементів системи управління ризиком.
. Ефективна адаптація ТОВ „Квадрат - Площа Слави” до ризику залежить від ставлення до нього особи, що приймає рішення, правильної оцінки і раціонального розподілу ресурсів у ситуації ризику та невизначеності. Формування механізму адаптації до ризику повинне базуватися на комплексному підході, який містить у собі елементи аналізу, оцінки рівня ризику, моделювання ризикової ситуації, розробки заходів щодо діяння на ризик.
. Джерелами виникнення зовнішніх ризиків є: інфляційні процеси в економіці; недосконалість системи оподатковування, відсутність чіткого податкового регулювання, велика кількість документів, що дають роз'яснення з питань оподатковування; криза неплатежів; тінізація економіки, що є результатом високої норми оподатковування, що у свою чергу не стимулює економіку; тверда монетарна і кредитна політика; нестабільність курсу національної валюти; криміналізація економіки; зниження доходів широких верств населення й ін.
. Ефективність методів аналізу, оцінки та моделювання ризику на ТОВ „Квадрат - Площа Слави” у більшості залежить від якості використовуваної інформації. Отримання достовірної, повної та своєчасної інформації про об’єкт господарчої діяльності - важлива умова для прийняття якісного управлінського рішення. Отримання додаткової інформації різко зростає у ситуаціях, які пов’язані з необхідністю зняття невизначеності - обмеження можливого ризику в діяльності Товариства.
. Ризик має кількісну і якісну оцінку. Усестороння оцінка ризику має велике значення для керівників, тому що дає можливість оцінити рівень ризику в конкретній ситуації під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів, які впливають на діяльність ТОВ „Квадрат - Площа Слави”.
. Механізм адаптації до ризику - це комплекс взаємозв’язаних і взаємозалежних елементів системи управління ризиками, які максимально реагують і пристосовуються до змін зовнішнього і внутрішнього середовища Товариства, кінцевою метою яких є мінімізація ризиків на ТОВ „Квадрат - Площа Слави”. Елементи механізму передбачають заходи оцінки, моделювання ризику та прийняття управлінського рішення.
. Механізм адаптації до ризику забезпечує виконання наступних функцій:
інформаційну (виявлення потенційних можливих ситуацій, зв'язаних з ризиком, одержання характеристики ризикової ситуації);