Регресійні моделі аналізу використання кваліфікаційного потенціалу підприємства
Залежність чистого прибутку від адміністративних витрат описується рів-нмнням парної лінійної регресії ЧП = -364649,421 + 1,635АВ та зображена на рис. 1.3.
Значення парного коефіцієнта детермінації R2 = 0,831 свідчить про існування залежності чистого прибутку і від адміністративних витрат. Оскільки Fрозр = 34,414 < Ftabl. то ця модель є адекватною до емпіричних даних. Значення коефіцієнта регресії b = 1,635 показує, що при збільшенні адміністративних витрат на персонал на 1 млн. грн. прибуток банку буде в середньому збільшуватися на 1,635 млн. грн.
Згідно з отриманими результатами можна рекомендувати збільшувати як витрати на персонал, так і адміністративні. Вище описане дослідження чинників множинної регресійної моделі на мультиколінеарність за допомогою алгоритму Фарріра - Глобера, що вказує на існування мультиколінеарності міжцими двома чинниками вимагає вибрати такий чинник, який має більш суттєвий вплив на значення чистого прибутку. Таким чинником є витрати на персонал.
Рис. 1.2. Емпірична лінія регресії залежності чистого прибутку від витрат на персонал
Рис. 1.3 Емпірична лінія регресії залежності чистого прибутку ХК «АвтоКрАЗ» від адміністративних витрат
Висновки. Математичне дослідження залежності чистого прибутку від певних чинників з високою ймовірністю дозволило стверджувати про дуже ве Висновки. Математичне дослідження залежності чистого прибутку від певних чинників з високою ймовірністю дозволило стверджувати про дуже великий вплив людського чинника на отримання прибутків Компанії. Дана модель дозволяє прогнозувати зміни чистого прибутку залежно від витрат на персонал і підвищувати ефективність управління людським капіталом. Рівень впливу таких чинників як адміністративні витрати і витрати на персонал на формуання прибутку дозволяє визначити ефективність управління Компанією.
Дослідження та ідентифікація причинно-наслідкових зв'язків між фінансовими показниками результатів діяльності і використанням кваліфікаційного потенціалу в умовах інтелектуальної економіки набуває особливого значення через те що визначає умови збереження конкурентоспроможності персоналу і підприємства в цілому.
ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПЕРСОНАЛУ ХК «АВТОКРАЗ»