Комплекс заходів для створення СППР
Для вирішення проблем наведених в попередньому розділі та створення повноцінної системи підтримки прийняття рішень слід провести комплекс організаційно-технічних заходів:
§ оптимізація розміщення управляючих структур та служб;
§ модернізація локальної обчислювальної мережі;
§ створення комплексної інформаційної системи.
Зупинимось детальніше на основних напрямках вдосконалення, особливо на комплексі заходів для створення СППР так, як це являється одним із наших завдань.
Організаційна структура. Детальне дослідження організаційної структури підприємства показало, що структура для даного рівня підприємства досить оптимізована і радикальних структурних змін робити непотрібно. Особливістю даного підприємства являється відсутність достатньої кількості площі приміщень для розміщення відповідних служб. Так наприклад менеджери із збуту продукції знаходяться в приміщенні разом з начальником відділу та операторами ПЕОМ, що вкрай негативно впливає на ефективність роботи. Площа планового відділу досить замала для розміщення чотирьох працівників. Розширення території офісу, або більш зональне розміщення служб, позитивно вплине на психологічний стан працівників та продуктивність праці. Рішення з цього питання потрібно приймати на найвищому рівні управління.
Слід звернути увагу на недостатню кількість обчислювальної техніки для ефективної роботи спеціалістів. Робочі місця основних спеціалістів не обладнані засобами обчислення, а значить швидкість прийняття рішень різко сповільнюється. Для прикладу можна навести плановий відділ, де на трьох працівників припадає одна одиниця обчислювальної техніки. Для того щоб виконати роботу економіст повинен чекати своєї черги певний час. Для менеджерів відділу збуту ситуація ще гірша, там взагалі відсутня обчислювальна техніка. Вирішити питання друку прайс-листа, продивитись оплату споживачів, переглянути перелік замовлень на продукцію потрібно на комп’ютерах операторів набору документів, а це вдається не завжди коли це вкрай потрібно. Все вирішується з допомогою телефонних дзвінків та роздруківок необхідних звітів іншими службами. Потрібно провести детальну ревізію потреб спеціалістів в обчислювальній техніці та в найкоротші терміни вирішити дану проблему.
Локальна обчислювальна мережа. Із наведеного раніше опису структури локальної обчислювальної мережі випливає єдиний висновок - мережу потрібно модернізувати якнайшвидше. Рекомендований проект мережі представлений на рис.3.1.
Рис. 3.1 Схема рекомендованої локально-обчислювальної мережі
Основним критерієм проектування була мінімальна необхідність ефективної роботи, тому розширення парку обчислювальної техніки більше ні потрібно, тільки позитивно вплине на продуктивність праці.
При детальному порівнянні з попередньою схемою (див. рис. 2.3) видно, що розширився парк обчислювальної техніки. Локальною мережею охоплені всі ключові відділи постачання, виробництва та реалізації продукції. При встановленні нового програмного забезпечення це дозволить налагодити неперервний ланцюг від одержання замовлень на продукцію, закупівлю сировини, виробництва та реалізації продукції до контролю за оплатою.