Комплекс заходів для створення СППР
Рис. 3.2 Рекомендована модель інформаційної системи управління
Запропонована модель ІСУ передбачає комплексне охоплення всіх напрямків господарювання з можливостями аналітичної обробки інформації. Початковим етапом являється налагодження операційної інформаційної системи, яка дозволить охопить всі служби та підрозділи підприємства. Дана операційна система має за мету підтримувати операції обліку, документообігу, формувати оперативну звітність, забезпечити наскрізний доступ до потрібної інформації всіх зацікавлених співробітників. Почне наповнюватись оперативна база даних. Слід сказати, що на даному етапі, підприємство вже має діючу інформаційну систему, але морально застарілу. Всю інформацію отриману з допомогою цієї системи в минулому бажано приєднати до корпоративної оперативної бази даних.
На етапі формування операційної інформаційної системи важливим завданням, яке необхідно вирішити, організувати регулярне формування і доставку керівному складу інформації про поточний стан справ на підприємстві - «Довідку керівнику». Вирішення цієї задачі покладається на аналітичну підсистему. Це може бути звіт або комплекс звітів, який не буде вимагати від керівника самостійно давати запити, а просто запустити відповідний механізм на створення довідки. Дану довідку по можливості необхідно налагодити так, щоб система самостійно в певні періоди часу друкувала результати на принтер або в електронному вигляді. «Довідка керівнику» - це звіт, в якому різнопланова інформація про діяльність підприємства сконцентрована в зручному і наочному для керівника вигляді. У звіті повинен приводитись оперативний аналіз даних за різними показниками діяльності підприємства: об'єм продажу продукції, наявність сировини та ТМЦ на складах, відпрацьований час персоналом, заробітна плата, по дебіторській і кредиторській заборгованості, по рухах грошових коштів в розрізі статей і так далі. Перелік показників діяльності можна змінювати згідно побажань для кожного керівника різних служб. Використання аналітичної підсистеми дозволить різко підняти якість та оперативність прийняття рішень.
Оперативна інформація кожного дня повинна надходити через систему імпорту до сховища даних, де розміщується у відповідних структурованих таблицях. Це і буде являтись ядром головного завдання - створення СППР, як підсистеми ІСУ, що підвищить якість оперативних, тактичних та стратегічних рішень. Створення і впровадження підсистеми СППР в ІУС підприємства вимагатиме поетапної розробки і розвитку сукупності всіх забезпечуючих підсистем СППР: технічного, математичного, програмного, інформаційного, організаційного забезпечення.
Використання підсистеми СППР в даній конфігурації дозволить виділити основні області рішень, що приймаються на підприємстві та ефективно і оперативно їх вирішити:
§ розвиток - встановлення кількісних і якісних показників розвитку підприємства, вибір капіталовкладень, реконструкція і нове будівництво, виведення продукції з виробництва;
§ реорганізація - зміна внутрішньої організаційної структури;
§ управління - вибір виробничої програми, регулювання виробництва, впровадження нової продукції у виробництво;