Комплекс заходів для створення СППР
Наявність додаткової техніки в плановому відділі позбавить працівників нераціонального використання часу та підвищить ефективність праці. Поява додаткової обчислювальної техніки в експедиції (відділу збуту) на перших порах дозволить розв’язати проблему менеджерів, але в майбутньому потрібно посилити оснащеність до рекомендованих норм - один менеджер, один комп’ютер.
При використанні сучасних інформаційних технологій на перше місце виходить надійне збереження інформації. Дана ситуація вирішується з допомогою додаткового сервера, на який кожен день в режимі реплікації буде копіюватись необхідна інформація з основного сервера. Доцільність використання додаткового сервера також полягає у особливостях технологічного процесу харчової промисловості - процес виробництва цілодобовий, відвантаження продукції цілодобово. Зрозуміло, що інформаційна система повинна працювати максимально надійно, яку повинен забезпечувати додатковий резервний сервер. В майбутньому він також буде задіяний для зберігання сховищ даних та як базовий для СППР, щоб розвантажити основний операційний сервер.
Наявність обчислювальної техніки у вищого керівництва на робочих місцях заплановано для оперативного контролю за виконанням виробничої програми та допомоги у прийнятті рішень. Це дозволить знизити навантаження на обслуговуючий персонал, прискорить подачу аналітичної інформації керівництву, підвищить оперативність та якість прийнятих рішень.
Інформаційна система управління (ІСУ). Зупинимось тепер на проекті створення та впровадження єдиної інформаційної системи управління з використанням елементів аналітики та підтримки прийняття рішень. Важливість даної системи велика. Програма створення ІСУ повинна передбачати чотири етапи:
§ вдосконалення, заміна і розвиток існуючої оперативної системи, для найповнішого охоплення господарської діяльності, накопичення інформації для інших аналітичних систем;
§ вдосконалення і розвиток системи накопичення та обробки інформації за критерієм максимального і оперативного забезпечення управлінських структур та керівництва підприємства всією необхідною і достовірною інформацією в необхідні терміни;
§ розвиток ІСУ в цілях автоматизації підтримки ухвалення управлінських рішень, створення сховищ даних, що підвищить якість оперативних, тактичних і стратегічних рішень;
§ побудова стратегічної інформаційно-управляючої системи підприємства - запорука надійного існування в майбутньому.
Перший та другий етапи можна розглядати як процес розвитку ІС, який в даний час вже в якійсь мірі реалізований на підприємстві. Для більш повного охоплення діяльності потрібно задіяти додаткові модулі в постачанні сировини та ТМЦ, виробничого циклу, оперативного контролю.
Питання розробки СППР є одним з найбільш актуальним для підприємства, тому на третій та четвертий етапи потрібно приділити особливу увагу.
Пропонована інформаційна система повинна представляти складну багаторівневу модель, що гарантує автоматизоване управління всіма підсистемами. Наочну укрупнену рекомендовану модель побудови ІСУ можна представити у вигляді взаємодії декількох підсистем (рис. 3.2).