САПР ТП Вертикаль
вибрати необхідний елемент із Бібліотеки КТЕ;
указати значення параметрів обраного КТЕ (наприклад, для наскрізного отвору варто ввести його діаметр, глибину й необхідну шорсткість поверхні);
нажати кнопку «Одержати план обробки». На основі заданих параметрів система автоматично згенерує можливі плани обробки КТЕ у вигляді послідовності переходів із вказівкою необхідного інструмента й пристосувань;
вибрати один із запропонованих системою планів обробки й подвійним щигликом миші скопіювати його в техпроцес.
Крім прискорення проектування технологічного процесу, Бібліотека КТЕ дає можливість створювати базу знань, зберігати й передавати досвід, накопичений за багато років роботи фахівців.
Зв'язок конструкції деталі й технології її обробки через КТЕ істотно спрощує проектування ТП на основі техпроцеса-аналога. Крім операцій, переходів й оснащення (Дерево ТП), технологічний процес ВЕРТИКАЛЬ містить всі дані про використаний КТЕ (Дерево КТЕ). Між цими компонентами існує двосторонній взаємозв'язок, вибір КТЕ дозволяє автоматично побачити план його обробки; будь-який перехід із плану обробки КТЕ можна відразу знайти в тексті технології.
В "Дереві КТЕ" відображається состав й ієрархія поверхонь деталі. Вибір певного елемента в дереві автоматично збирає технологічні переходи по даному конструктивному елементі деталі й виводить їх на вкладці "План обробки".
Формування "Дерева КТЕ" здійснюється за допомогою спеціальної бібліотеки, у якій конструктивні елементи пов'язані з типовими технологічними планами їхньої обробки.
Між "Деревом КТЕ" й "Деревом ТП" існує двостороння синхронізація. Активізація переходу на закладці "План обробки" виділяє його в "Дереві ТП" і навпаки.
Видалення елемента з "Дерева КТЕ" приводить до автоматичного видалення підлеглих переходів з технології. Проектування ТП на основі техпроцеса-аналога з використанням розглянутих компонентів зводиться до простого редагування "Дерева КТЕ".
У системі ВЕРТИКАЛЬ можна зв'язати 3D-модель деталі з "Деревом КТЕ". При цьому як графічний редактор використається система КОМПАС-3D. в окремому вікні системи ВЕРТИКАЛЬ відображається 3D-модель деталі, на яку розробляється технологія.
У системі ВЕРТИКАЛЬ технолог працює відразу з декількома технологіями як зі звичайними документами. Відкривши потрібні в роботі техпроцессы, можна зручно розташувати їх у вікні системи й оперативно використати дані в новому ТП. Проектування технології на основі запозичення технологічних рішень із раніше розроблених ТП стає швидким, наочним і зручним.
Креслення й ескізи, необхідні для проектування техпроцесса в САПР ТП ВЕРТИКАЛЬ, можуть бути створені в будь-якій CAD-системі.
Максимальний ефект від спільної роботи конструкторських і технологічних САПР забезпечується взаємодією ВЕРТИКАЛЬ із КОМПАС-3D. 3D-модель і креслення деталі, на яку розробляється техпроцес, технолог бачить у вікні ВЕРТИКАЛЬ, де йому доступний певний набір функцій для роботи із графікою. Для 3D-моделі вимір геометрії й команди навігації по зображенню (обертання, виділення граней, масштабування й т.д.); а для креслення - вимір, зв'язок розміру креслення з переходом, автоматичне перенесення даних у текст ТП, імпорт параметрів, команди навігації по зображенню
Слід зазначити, що в САПР ТП ВЕРТИКАЛЬ реалізована новий підхід до пошуку й відображення інформації, у якому ЗD-модель деталі використається як засіб навігації в технологічному процесі. Двосторонній зв'язок 3D-моделі деталі із КТЕ дозволяє легко знайти план обробки будь-якої поверхні досить виділити цю поверхню на 3D-моделі. І навпаки: при виборі технологічного переходу відсвітлюється відповідний елемент КТЕ й оброблювана поверхня в 3D-моделі.