САПР ТП Вертикаль
Гнучке розмежування прав доступу дозволяє надійно захистити інформацію від несанкціонованого перегляду або зміни, а також запобігти втраті й псую даних, документів, умісту файлів й іншої відповідальної інформації.
Таким чином, на ринку систем автоматизованого проектування технологічних процесів з'явився новий програмний комплекс ВЕРТИКАЛЬ, у якому:
застосовані нові інтерфейсні рішення, що полегшують процес проектування технологій
уперше створена об'єктна модель технології, що поєднує конструкторську й технологічну інформацію
уперше розроблена бібліотека конструктивних елементів, пов'язаних з типовими планами обробки за допомогою логічних умов вибору, що набудовують
уперше Active вікно конструкторської САПР 3D інтегровано в САПР технологічних процесів.
Нормування матеріальних і трудових витрат
Розрахунок матеріальних і трудових витрат на виготовлення продукції, визначення її собівартості вимагає максимального пророблення питання автоматизації. Різні додатки дозволяють провести як укрупнене, так і точне нормування трудових витрат, оптимізувати витрату матеріалу, визначивши оптимальний варіант заготівлі при виконанні розрахунку.
Розроблювач пропонує як універсальні додатки, що працюють із системами різних класів (ERP\MRPII\PDM\CAPP), включаючи ВЕРТИКАЛЬ, КОМПАС-Автопроект, Л0ЦМАН:РLМ, так і додатка, що працюють тільки із САПР ТП.
Універсальна система трудового нормування по укрупнених загальномашинобудівних нормативах часу
Додаток «Система трудового нормування по укрупнених нормативах часу» (УНВ) призначено для автоматизованого розрахунку неповного штучно го часу на операції. У результаті розрахунків визначається підготовчо-заключний час, сума неповного штучного й допоміжного часу у хвилинах.
Неповний штучний час на верстатну операцію перебуває як сума часів виконання переходів цієї операції. Відповідно до нормативів НДІ праці в якості вихідних даних для розрахунку неповного штучного часу використовують:
вид технологічної операції;
вид устаткування;
потужність верстата (для токарської обробки):
матеріал заготівлі:
вид оброблюваної поверхні:
квалітет точності оброблюваної поверхні;
шорсткість оброблюваної поверхні:
вид інструмента.
Додаток передбачає можливість розробки й підключення користувальницьких карт трудового нормування: таблиць поправочних коефіцієнтів; коректування формул, що визначають результати розрахунку неповного штучного часу. Всі зазначені процедури проводяться в спеціальному модулі адміністрування системи. Файл модуля, що виконує, адміністрування WNConfig.exe розташований у підкаталозі WorkNorm кореневого каталогу продуктів АСКОН.
Рисунок 3.10 - АРМ трудового нормування ЄІП
Вирішує завдання автоматизованого розрахунку витрат часу на технологічні операції. У результаті розрахунків визначається підготовчо-заключний час, сума неповного штучного й допоміжного часу у хвилинах.
Рисунок 3.11 - Універсальна система трудового нормування по УНВ
Неповний штучний час на верстатну операцію розраховується як сума часів виконання переходів цієї операції. Відповідно до нормативів НДІ праці в якості вихідних даних для розрахунку неповного штучного часу використаються: вид технологічної операції, вид устаткування, потужність верстата (для обробки різанням), матеріал заготівлі, вид оброблюваної поверхні, квалітет точності оброблюваної поверхні, шорсткість оброблюваної поверхні, вид інструмента.