САПР ТП Вертикаль
Система нормування матеріалів:
Універсальна система трудового нормування по укрупнених загальмашинобудівних нормативах часу;
Система розрахунку режимів різання для механообробки.
Важлива особливість системи ВЕРТИКАЛЬ - можливість зберігати технологічні процеси не тільки локально (на робочому місці технолога), але й у середовищі будь-якої PDM-системи. Це дозволяє організувати колективну роботу фахівців, полегшити й прискорити запозичення типових рішень, упорядкувати (структурировать) технологічну документацію, що в остаточному підсумку приводить до багаторазового збільшення ефективності роботи технологічних підрозділів у цілому.
Якщо підприємство повністю не перейшло на електронний документообіг, то після твердження техпроцесу й збереження його в єдиному електронному архіві можна сформувати комплект документації. Додаток Майстер формування технологічної документації дозволяє сформувати технологічні карти або комплект карт, при цьому форми карт і розподіл даних здійснюється відповідно ДО ДЕРЖСТАНДАРТУ, ОСТ і СТП. Технологічні карти розроблені у форматі Microsoft Excel й їх можна використати в будь-якому підрозділі підприємства - навіть там, де не встановлена система ВЕРТИКАЛЬ.
Розширений функціонал системи ВЕРТИКАЛЬ дає можливість передавати дані в різні системи планування й керування (системи класів PDM\MRPII\ERP), а також організувати спільну роботу САПР ТП із модулями й додатками, розробленими на підприємстві.
Застосування об'єктної моделі даних й об'єктної моделі технології забезпечують гнучке настроювання всіх компонентів програмного технологічного комплексу (наприклад, систему ВЕРТИКАЛЬ можна настроїти на будь-які види виробництв, а Універсальний технологічний довідник - на використання бази дані підприємства). Настроювання може вироблятися безпосередньо фахівцями підприємства без участі розроблювача.
Багаторівневе розмежування прав доступу дозволяє надійно захистити інформацію від несанкціонованого перегляду або зміни, а також запобігти втраті й псую даних, документів, умісту файлів й іншої відповідальної інформації.
У даному вікні технологові доступний мінімальний набір функцій по роботі з 3D-моделлю: обертання, виділення граней, масштабування, необхідні для навігації по зображенню. Грані 3D-моделі. Утворюючі оброблювані конструктивні елементи, за допомогою унікальних ідентифікаторів зв'язуються з елементами дерева КТЕ. Утвориться двосторонній зв'язок, що дозволяє при виділенні грані в 3D-моделі, активізувати відповідний елемент у дереві КТЕ разом з технологічним планом його обробки. При виборі технологічного переходу в дереві ТП активізується елемент КТЕ й підсвітлюється оброблювана поверхня в 3D-моделі. У цьому випадку можна говорити про те, що 3D-модель деталі є засобом навігації в технологічному процесі.
Формування комплекту технологічної документації здійснюється в середовищі MS Excel. Забезпечується автоматична вставка операційних ескізів, наскрізна нумерація технологічних карт у складі комплекту. У базову поставку входять бланки карт по ЄСТД (маршрутні й операційний-операційні-маршрутно-операційні карти, карти ескізів, контролю, карти технологічного процесу, відомості оснащення, комплектувальні карти). При необхідності користувач має можливість самостійно створити нові форми технологічних документів, у тому числі й по вимогах стандарту підприємства.