Розробка та реалізація антикризового менеджменту на підприємстві ПАТ Мотор Січ
У будь-якому суспільстві час від часу відбуваються кризові явища. Першорядне значення має подолання кризових явищ на первинних ланцюгах економіки держави - машинобудівних підприємствах. Впродовж останніх років значна кількість підприємств залишається фінансово-неспроможними: у них відсутній належний економічний потенціал для досягнення успіху, вони стають банкрутами.
Причинами кризового стану підприємств є не тільки вплив зовнішніх факторів: зниження платоспроможного попиту, втрата налагоджених господарських зв'язків, ринків збуту, недосконале правове поле господарської діяльності тощо, а й неадекватний ринковим вимогам стан управління господарсько-фінансовою діяльністю суб'єктів господарювання.
Найбільш суттєві деформації криза вносить у машинобудівні підприємства. Ця обставина виводить проблему кризи машинобудівних підприємств у сучасних українських умовах на провідне місце.
Отже, актуальність антикризового управління пояснюється його значним впливом на ефективність діяльності суб'єктів господарювання, воно стає невід'ємним фактором попередження виникнення кризового стану, підвищення конкурентоспроможності підприємства та забезпечення його перспективного розвитку, тому потребує посиленої уваги й залишається актуальним для всіх господарських утворень.
Вагомий внесок у розробку теоретичних і прикладних проблем антикризового управління зробили такі вчені, як: І.А. Бланк, В.О. Василенко, А.Ю. Гончарук, А.Г. Грязнова, Л.О. Лігоненко, П.Г. Перерва, Л.С. Ситник, О.О. Терещенко, А.М. Ткаченко, І.О. Уткін, А.М. Штангрет та інші.
Не дивлячись на велику кількість теоретичних розробок в галузі антикризового управління, треба зазначити їх загальний характер та не адаптованість до практичної діяльності підприємств в Україні. Тому у курсовій роботі будуть дослідженні та розглянуті практичні аспекти антикризового управління підприємством на прикладі ПАТ «МОТОР СІЧ», що і обумовлює актуальність дослідження.
Об'єктом дослідження курсової роботи є фінансово-господарська діяльність ПАТ «МОТОР СІЧ» - одного з провідних підприємств у світі з розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків і гвинтокрилів.
Предмет дослідження: процеси антикризового управління на ПАТ «МОТОР СІЧ».
Мета курсової роботи полягає в оптимізації антикризового управління на підприємстві ПАТ «МОТОР СІЧ» на базі аналізу його фінансово-господарської діяльності за рахунок розробки комплексу заходів.
Для досягнення такої мети потрібно виконати наступні задачі:
. Розглянути теоретичні основи антикризового менеджменту.
. Вивчити організаційні аспекти побудови системи антикризового управління на підприємстві.
. Дати організаційно-економічну характеристику діяльності ПАТ «МОТОР СІЧ».
. Оцінити систему антикризового менеджменту на ПАТ «МОТОР СІЧ».
. Запропонувати комплекс заходів щодо оптимізації антикризового управління на ПАТ «МОТОР СІЧ».
Методи дослідження: аналіз, синтез, індукція, дедукція, порівняння.
Інформаційною базою дослідження виступили теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених, законодавчі та нормативні акти, статистичні матеріали, бухгалтерська звітність ПАТ «МОТОР СІЧ» за 2009-2010 роки.
Практична цінність курсової роботи полягає в можливості застосування запропонованих рекомендацій в фінансово-господарській діяльності підприємства.
- Теоретичні основи антикризового менеджменту
- Організаційні аспекти побудови системи антикризового управління на підприємстві
- Стисла організаційно - економічна характеристика ПАТ «МОТОР СІЧ»
- Оцінка антикризового менеджменту на ПАТ «МОТОР СІЧ»
- Вплив зовнішніх та внутрішніх чинників на появу кризових явищ в діяльності підприємства
- Оптимізація антикризового менеджменту на підприємстві ПАТ «МОТОР СІЧ»