Вдосконалення механізму трансформації корпоративної культури організації
Актуальність теми
. Ця курсова робота присвячена темі вдосконаленню механізму трансформації корпоративної культури в компанії. У західних країнах уже давно використовують цей механізм для успішного ведення бізнесу і досягнення поставлених цілей компанії. В даний час в Україні все більш актуальними стають питання побудови ефективної корпоративної культури.
В наш час організації, пройшовши тернистий шлях еволюції всіх управлінських процесів, орієнтуються на досвід успішних західних компаній, визнають необхідність формування та підтримки корпоративної культури, адаптують його до сучасних умов, з урахуванням національного менталітету. Корпоративна культура це потужний стратегічний інструмент, що дозволяє орієнтувати всі підрозділи підприємства і окремих осіб на спільні цілі, мобілізувати ініціативу співробітників, забезпечувати лояльність і полегшувати спілкування.
В даний час, коли в будь-якій галузі технологічні новинки, сировина та будь-які інші інструменти ведення бізнесу та досягнення оптимального результату доступні всім, у організацій залишається украй мало способів, досягати кращого, ніж у конкурентів, результату. І, мабуть, основним ресурсом, за допомогою якого організація може стати лідером на ринку - це люди. Клієнти, співробітники та керівники компаній - це ті три кити, на які все більше і більше спирається сучасний бізнес. Корпоративна культура диктує стиль взаємодії між співробітниками і керівниками різних ланок, стиль взаємодії компанії з навколишнього соціокультурним середовищем.
Корпоративна культура значно впливає на успішність реалізації стратегії організації. Деякі аспекти діяльності організації, обумовлені в стратегії, можуть збігатися або вступати в протиріччя з основними принципами корпоративної культури. Тільки в разі повної відповідності між культурою та довгостроковими планами підприємство досягне гарних результатів. У цьому випадку високоорганізована культура підтримує реалізацію стратегії, дає стимули до творчої діяльності працівників, виховує і мотивує їх.
Основною метою
роботи є розкриття та опис ефективних методів вдосконалення механізму трансформації корпоративної культури.
Завданнями курсової роботи є:
Вивчити теоретичні основи аналізу корпоративної культури;
Охарактеризувати особливості корпоративної культури в українських компаніях;
Виявити характер взаємозв'язку між корпоративною культурою та іншими елементами системи управління організацією;
Виявити та охарактеризувати основні особливості вдосконалення механізму трансформації корпоративної культури;
Проаналізувати корпоративну культуру компанії "Норіс", на прикладі компанії показати вдосконалення механізму трансформації корпоративної культури.
Об'єктом курсової роботи
є турфірма «Норіс». Компанія «Норіс». - одна з провідних турагенцій м. Києва. Основними напрямками діяльності фірми є: здійснення туристичної діяльності як усередині України, так і за рубежем; організація й забезпечення візової підтримки; оформлення закордонних паспортів; організація індивідуальних і групових турів; організація транспортного обслуговування, у тому числі бронювання квитків на всі види транспорту; забезпечення проживання туристів у будь-якій країні миру, у тому числі бронювання готельних номерів; організація турів, пов'язаних з навчанням і професійною діяльністю.
Предметом дослідження
є комплекс теоретичних та практичних аспектів вдосконалення і функціонування механізму трансформації корпоративної культури на підприємстві.
Методи дослідження.
В роботі було використано аналіз корпоративної системи, системний підхід, абстрагування, аналіз і синтез тощо.
Теоретичною та методологічною основою
дослідження є наукові праці вітчизняних та закордонних учених з менеджменту, маркетингу, макро та мікроекономіки.
Результати курсової роботи можуть бути використані підприємствами туристичної сфери для підвищення ефективності застосування механізму трансформації корпоративної культури.
Структура, зміст та обсяг курсової роботи.
Курсова робота складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Загальний обсяг роботи - 72 стор. друкованого тексту, включаючи 1 таблиця, .4 рисунки та 1 додаток. Список використаних джерел містить 43 найменувань.
Науково-методичні засади дослідження вдосконалення механізму трансформації корпоративної культури організації на підприємстві «Норіс»
- Теоретичні основи дослідження механізму трансформації корпоративної культури організації
- Організаційно-методичні аспекти дослідження механізму трансформації корпоративної культури організації
- Характеристика діяльності туристичної фірми «Норіс»
- Аналіз застосування і вдосконалення механізму трансформації корпоративної культури організації в системі управління підприємством «Норіс»
- Напрями вдосконалення механізму трансформації корпоративної культури в системі управління підприємством «Норіс»
- Впровадження пропозицій з вдосконалення трансформації корпоративної культури в системі управління підприємством «Норіс»