Вдосконалення системи менеджменту підприємства
Менеджмент повинен забезпечувати успішне функціонування організації, результатом діяльності якої є прибуток, а також певні гарантії для її майбутнього, оскільки нагромадження прибутку у вигляді різноманітних резервних фондів дає змогу обмежувати й долати ризики, зумовлені змінами ринкової ситуації. Це передбачає необхідність надання менеджерам достатньої свободи й самостійності у господарській діяльності, без чого неможливо оперативно реагувати й адаптуватися до змінних умов, тобто досягати мети менеджменту.
Мета менеджменту - забезпечення прибутковості чи дохідності діяльності організації на основі раціонального налагодження виробничого процесу і процесу управління, розвитку матеріально-технічної і технологічної бази, ефективного використання кадрового потенціалу, власних та залучених коштів.
Прибутковість організації свідчить про ефективність її виробничо-збутової діяльності, яка досягається внаслідок мінімізації витрат (на сировину, матеріали, енергію, оплату праці, фінансування) і максимізації доходів від результатів виробництва - випуску продукції та подання послуг.
Досягнення мети неможливе, якщо її не конкретизувати й не деталізувати у формі завдань для працівників управління.
Завдання менеджменту - конкретизований у просторі й часі зміст мети менеджменту для окремих структурних підрозділів виконавців відповідно до їх функціонального призначення.
Найважливішим завданням менеджменту є організація виробництва товарів і послуг з урахуванням потреб споживачів на основі наявних матеріальних та людських ресурсів і забезпечення рентабельної діяльності організації, її стабільного становища на ринку. Із цього основного завдання витікають інші:
автоматизація виробництва й залучення висококваліфікованих працівників;
стимулювання працівників шляхом створення належних умов праці й установлення відповідної заробітної плати;
постійний контроль ефективності діяльності організації;
постійний пошук і освоєння нових ринків.
До завдань менеджменту належать також деталізація цілей розвитку організації; встановлення їх пріоритетності, черговості й послідовності вирішення; розроблення стратегії розвитку організації, господарських завдань і шляхів їх здійснення; розроблення системи заходів для подолання проблем; визначення необхідних ресурсів і джерел їх постачання; контроль за виконанням поставлених завдань. Завдання менеджменту безперервно ускладнюються із зростанням масштабів виробництва.
Зміст завдань менеджменту залежить від стадій його здійснення. Залежно від видів і послідовності діяльності у структурі менеджменту виокремлюють такі стадії: стратегічний менеджмент; оперативний менеджмент; контроль.
Актуальність теми роботи полягає в тому, що від якісного управління ресурсами підприємства залежить ефективність діяльності підприємства його розвиток і довголіття.
Метою дипломної роботи є дослідження управління ресурсами на ДП "Івано-Франківськ водоекотехпром"
Завданням визначити існуючі методи управління та виявити можливі шляхи покращення управлінням ресурсами.
Об’єктом дослідження є ДП "Івано-Франківськ водоекотехпром"
Теоретико-методичні основи дослідження управління ресурсами підприємства
- Сутність процесу управління ресурсами підприємства
- Види управління ресурсами підприємства
- Загальна інформація по підприємству
- Аналіз техніко-економічного становища підприємства
- Аналіз ресурсів підприємства
- Вдосконалення системи менеджменту підприємства
- Розрахунок ефекту від впровадження запропонованих заходів