Дослідження ефективності використання кадрового потенціалу будівельного підприємства
Розвиток сучасної економіки, її конкурентоспроможності, масштабів науково-технічних перетворень, випуску високоякісної продукції обумовлює, у першу чергу, трудовими ресурсами країни.
У сучасних умовах саме трудові ресурси розглядають як найважливіші ресурси організації. Вони є головною продуктивною чинністю суспільства.
У сучасній практиці керування трудовими ресурсами велике значення мають і такі поняття як «кадри» і «кадровий потенціал».
Кадри - це основної (штатний) склад кваліфікованих працівників організацій, державних установ, професійних, суспільних і інших організацій.
Категорія "кадровий потенціал" не ідентичний категорії "кадри". У це поняття включаються не тільки властиво кадри, але й певний рівень спільних можливостей кадрів для досягнення заданих цілей. Кадровий потенціал організації залежить від потенціалів кадрів цієї організації, але не є їхньою сумою. Він має властивість цілісності, принципово відмінним від властивостей, властивому потенціалу кожного працівника окремо.
Об'єктом керування кадровим потенціалом є окремий працівник, а також якась їхня сукупність, що виступає як трудовий колектив. Сукупність працівників може включати як всі кадри підприємства, на які поширюються управлінські рішення загального характеру, так і кадри структурного підрозділу відділу, цеху. Об'єктами керування виступають також такі сторони виробничо-господарської діяльності, як визначення раціональної структури виробничого персоналу, розміщення працюючих у процесі виробництва, підвищення ефективності використання живої праці, удосконалювання якісного складу сукупної робочої сили на підприємствах.
Як суб'єктів керування кадровим потенціалом підприємства виступають керівники й фахівці кадрових служб підприємств, а також керівники всіх рівнів, що виконують функцію керування стосовно своїх підлеглих.
Сутність кадрового потенціалу відображає якісну й частково кількісну характеристики трудового потенціалу працівників підприємства.
На думку ряду авторів, кадровий потенціал - це сукупні здатності кадрових працівників підприємства, які необхідні для того, щоб вибирати, виконувати й координувати дії, що забезпечують підприємству стратегічні переваги на ринках товарів, послуг і знань.
У даній роботі викладаються теоретичні питання, пов'язані з використанням трудових ресурсів і організації, аналізу їхнього використання на підприємстві, використовувані для аналізу використання трудових ресурсів результатів діяльності підприємства, характерні для ринкової економіки.
Основним завданням даної роботи є розкриття вивченої теоретичної основи й приведення деяких практичних питань економічного аналізу діяльності підприємства.
Ціль роботи - проаналізувати діяльність організації, її кадровий потенціал і визначити можливі шляхи його вдосконалювання.
Кадровий потенціал організації - найважливіший стратегічний фактор, що визначає її успіх. Якісні й кількісні характеристики робочої сили визначають можливість реалізації економічних програм, структурної перебудови, розширення виробництва, росту якості продукції й продуктивності праці. Саме заходу, що сприяють розвитку персоналу, дозволяють збільшити кадровий потенціал компанії.
ПЕРСОНАЛ ПІДПРИЄМСТВА ЯК ОСНОВА ЙОГО КАДРОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ
- Структурна характеристика кадрів підприємства
- Основні аспекти розвитку кадрового потенціалу
- Основні показники оцінки кадрового потенціалу підприємства
- Загальна характеристика ВП «РБУ»
- Аналіз динаміки й структури кадрового потенціалу
- Регулювання кадрового складу організації
- Шляхи підвищення ефективності використання трудових ресурсів на ВП «РБУ»