Стратегічне управління на ВАТ Луцький підшипниковий завод
Одним з найбільш актуальних завдань сучасного розвитку економіки України є створення умов ефективного і динамічного переходу до ринкових відносин. При цьому дуже важливою є реорганізація надмірної концентрації і монополізації виробництва, удосконалювання організаційних і структурних відносин, перегляд застарілих командних економічних зв'язків і методів керування.
У цих умовах особливої гостроти набуває необхідність розвитку підприємницької активності, діяльність підприємств і організацій, спрямованих на споживача, і кінцевий результат - прибуток.
Практичне розв'язання проблем, пов'язаних з необхідністю забезпечення нормальної роботи підприємства, не тільки сьогодні, але й у перспективі, залежить від ступеня освоєння методології і методів стратегічного керування.
Найважливіша проблема будь-якого українського підприємства (фірми), що працює в ринкових умовах, - це проблема його виживання і забезпечення безупинного розвитку. Ефективне вирішення цієї проблеми полягає у створенні і реалізації конкурентних переваг, що значною мірою можуть бути досягнуті на основі грамотно розробленої й ефективної стратегії розвитку підприємства. Стратегія є об'єктивною засадою для формування відповідей на такі важливі для підприємства питання: в якій галузі або на яких ринках повинне функціонувати підприємство; як розподілити найчастіше обмежені ресурси; як вести конкурентну боротьбу.
Поняття "стратегія" в галузі управління підприємством як соціально-економічною системою має на увазі довгостроковий комплексний план дій з керівництва відповідним колективом, спрямований на досягнення місії організації.
На даний час бізнес-середовище діяльності підприємств характеризується підвищенням складності, рухливості і невизначеності (нові інформаційні технології, індивідуалізація і динамізм поведінки споживачів, посилення міжнародної конкуренції, високі вимоги до якості товарів і обслуговування та ін.), що підтверджує актуальність і необхідність просування в практику українських підприємств ідей і технологій стратегічного менеджменту.
Стратегія необхідна будь-якій фірмі, що претендує на успіх, щоб визначити, в якому напрямку вона буде розвиватися. По суті, вибір стратегії означає, що з усіх можливих шляхів розвитку і способів дії, що відкриваються перед компанією, вона обирає конкретний напрямок. Добре розроблена стратегія - основа підвищення конкурентоспроможності фірми, сильної конкурентної позиції і формування такої організації, яка за допомогою удосконалювання структури управління і підвищення організаційної культури могла б успішно працювати у жорстких ринкових умовах.
Об’єкт дослідження
- ВАТ "Луцький підшипниковий завод".
Предмет дослідження
- стратегічне управління на підприємстві ВАТ "Луцький підшипниковий завод"
Мета дослідження
- особливості та аналіз стратегічного управління на підприємстві.
Згідно з метою і предметом дослідження було визначено такі завдання:
1) проаналізувати теоретичні основи стратегічного управління;
) дослідити інноваційні напрями стратегічного управління;
) дати оцінку особливостям функціонування ВАТ "Луцький підшипниковий завод";
) розглянути основні напрямки здійснення наступальної стратегії на ВАТ "Луцький підшипниковий завод"
) проаналізувати динаміку, структуру та якість фінансових результатів на ВАТ "Луцький підшипниковий завод".
стратегічне управління інноваційний наступальний
Методи дослідження.
Для розв’язування поставлених завдань використано такі методи наукового дослідження: теоретичний аналіз наукових літературних джерел, синтез, узагальнення, конкретизація.
Теоретичні аспекти стратегічного управління
- Вихідні передумови стратегічного управління
- Роль і вигоди стратегічного управління
- Система стратегічного управління
- Інноваційні напрями стратегічного управління
- Аналіз наступальної стратегії підприємства
- Характеристика економіко-господарського стану ВАТ "Луцький підшипниковий завод”
- Основні напрямки здійснення стратегічним управлінням на ВАТ "Луцький підшипниковий завод"
- Аналіз рівня, динаміки, структури та якості фінансових результатів