Вдосконалення ціннісних характеристик менеджменту ТОВ «Центрумікс Трейд»
Необхідність використання індексних (умовних) одиниць виміру зумовлена об’єктом дослідження - змін виробничо-комерційної системи у часі, що призводить до виникнення ряду методичних проблем. Індекси досить часто використовуються у дослідженні динаміки економічних процесів, а теорія їх розрахунку достатньо розвинута. Досить часто зміну економічного процесу визначають у відсотках до якоїсь бази, що також буде використано у наших дослідженнях.
На переконання авторів, у основу системи управління організаційним розвитком повинні бути покладені міжнародні стандарти управління підприємством, стандарти якості та національні ринкові потреби. Саме на цій основі можна найкраще відтворити процес розробки ціннісно-орієнтаційної моделі, найбільш об’єктивно провести оцінку, повністю досягнути мету та вирішити завдання дослідження.
Сьогодні у бізнесі існує система стандартів, що формують мінімальні вимоги щодо діяльності торговельної організацій. З розвитком теорії менеджменту та інформаційних технологій зросла актуальність оптимізації процесів управління організаціями різних рівнів. Такі стандарти, як правило, впроваджуються на великих організаціях, а малі підприємства залишаються поза зоною уваги.
Сьогодні у практиці управління підприємством використовуються наступні стандарти аналізу діяльності підприємства та управління ним:
) Стандарти і методи групи IDEF - реалізують функціональний підхід до управління підприємством і формування його бізнес-моделі; базуються на управлінні бізнес-функціями.
) Стандарти і методи MRP - реалізують ресурсний підхід до аналізу діяльності підприємства, дозволяючи ефективно керувати процесом виробництва і матеріалами; в основі управління при цьому лежить набір бізнес-процесів, що інтегрує основні процеси виробництва: випуск продукції, планування і керування запасами.
) Стандарти і методи ERP - реалізують системний підхід, в центрі якого лежить орієнтація на споживачів і ринок. Методологія ERP містить наступні елементи: планування потреби в матеріалах (MRP); планування потреби в потужностях (CRP); планування потреби у фінансових ресурсах (FRP).
) Стандарти і методи CSRP - базуються на оптимізації внутрішнього середовища організації відповідно до потреб ринку (в основі моделювання використовується методологія ERP).
Про якість функціонування моделі управління організаційним розвитком можна буде судити по якості управлінських рішень, що нею генеруються. Але цей показник досить проблемно оцінити кількісно у грошових одиницях чи приростах. Тому про якість роботи системи управління розвитком ми будемо судити опосередковано за такими параметрами:
стабільність темпів зростання вартості бізнесу;
швидкість досягнення цільових орієнтирів розвитку;
зміна рівня економічної безпеки;
стабільність темпів зростання ринкової частки підприємства;
зміна якості бізнес-процесів;
стабільність темпів зростання ефективності господарської діяльності тощо.
Представлений перелік не є вичерпним, а відтворює найбільш важливі контрольні параметри діяльності підприємства, які, залежно від специфіки дослідження, можуть бути розширені та доповнені. Сьогодні відсутність практично придатних і універсальних інструментів управління організаційним розвитком підприємства значно ускладнює розробку корпоративних стратегій, гальмує організаційний та інноваційний розвиток підприємств, а особливо це актуально для невеликих підприємств, швидко зростаючих компаній.
Відповідно до загальної логіки процесів управління в системі керування розвитком підприємства слід виокремити управляючу та керовану підсистеми. кожна з яких має бути об’єктом більш детального дослідження у подальшому, Слід відзначити, що структура управління розвитком підприємства повинна відображати реальні, вже існуючі зв’язки організаційної системи управління.
Таким чином, можна виділити такі основні функції ціннісної моделі підприємства.