Стратегічне управління діловою кар'єрою як фактор стимулювання персоналу
Збільшення чистого прибутку й виторгу від реалізації сприяло збільшенню валового доходу (в 2009 році він склав 35793,95 тис. грн.,а в 2011 році - 52029,875 тис. грн.). Але загальна собівартість реалізованої продукції збільшилася на 121,7 тис. грн.
Проведений аналіз показав, що підприємство збільшило виробництво продукції та ії реалізацію.
Аналіз стратегії мотивації праці на підприємстві показав, що управління персоналом підприємства здійснюється за допомогою сполучення адміністративних, економічних і соціально-психологічних методів управління. Основа стратегії стимулювання персоналу заставляється використанняморганізаційно-технічних методів, які оптимизируют побудова стратегії управління ефективністю праці. Використовувані ЗАТ «Луга-Нова» соціально-психологічні методи ефективно здійснюють духовне стимулювання, створюючи сприятливий психологічний клімат в колективі й почуття приналежності до організації. Установлений на підприємстві стабільний розмір винагороди персоналу запобігає збільшення плинності кадрів і знижує витрати на пошук нових трудових ресурсів.
Так само може бути вдосконалений діючий список соціальних виплат. Додатковими соціально-економічними виплатами й гарантіями в дійсний момент на ЗАТ «Луга-Нова» можуть стати: оплачені святкові дні; оплачений час на обід; медичне страхування на підприємстві; додаткове пенсійне страхування на підприємстві; страхування від нещасних випадків; надання безкоштовних стоянок для автомобілів; допомога в підвищенні утворення, профпідготовці й перепідготовці; покупка працівниками акцій. Загальний список соціальних виплат підприємству варто обговорити за участю працівників (анкетування, збори колективу). Можливе закріплення за окремими структурними підрозділами різних видів соціальних виплат.
Запропоновані форми матеріального стимулювання повинні застосовуватися для визначення матеріальної винагороди, при цьому витрати на персонал не будуть носити характер резкорастущих. Впровадження таких необхідно здійснювати поступово, при цьому одна форма може бути джерелом для іншої (наприклад, ощадні фонди - джерела кредитів).
Основними напрямками вдосконалення соціально-психологічних методів у мотивації персоналу ЗАТ «Луга-Нова» можуть бути:
У цілому можна зробити висновок, що впровадження запропонованих заходів всполученні з удосконалюванням інших методів управління дозволить підвищити зацікавленість співробітників у результатах своєї праці й ефективність всієї стратегії управління підприємством.