Стратегічне управління діловою кар'єрою як фактор стимулювання персоналу
У поточній ситуації більше реальної для ЗАТ «Луга - Нова» представляється використання неформальної форми консультування співробітників із приводу розвитку кар'єри.
Для цього в обов'язку управлінського штату необхідно включити послуги з консультування працівників, що бажають оцінити свої можливості й інтереси. Процес консультування може зачіпати особисті інтереси, і це правильно, оскільки вони є важливими факторами, що визначають очікування, пов'язані з кар'єрою. Консультація з боку керівника повинна бути частиною оцінки виконання обов'язків працівником. Характерною рисою ефективної оцінки роботи є те, що вона містить інформацію, позволяючи працівникові не тільки зрозуміти, наскільки він добре працює, але й чого може домогтися в майбутньому - у такий спосіб пробуджується інтерес до плануванню просування. Керівники повинні бути готові дати своїм підлеглим інформацію про потреби й можливості у фірмі не тільки в межах якоїсь окремої ділянки роботи, але й у цілому по організації.
Обов'язковою умовою ефективного функціонування й стимулюючого впливу стратегії управління кар'єрою є формування гарної комунікаційної стратегії на підприємстві. ЗАТ «Луга - Нова» може бути використано публічне стратегічне інформування про вакансії у фірмі.
Ефективна практика такого роду вимагає більшого, ніж просте повідомлення на дошці оголошень. При організації інформування про вакансії повинні задовольнятися наступні умови:
співробітники інформуються не тільки про вільні місця, але й про дійсно, що відбуваються переміщеннях, і просуваннях;
інформація дається не менш чим за п'ять-шість тижнів до оголошення набору ззовні;
правила обрання відкриті й обов'язкові для всіх;
стандарти відбору й інструкції формулюються чітко і ясно;
працівники, що претендували, але не місця, що одержали, у писемній формі сповіщаються про причини відмови.
Запропоновані заходи здатні закласти основу функціонування стратегії управління кар'єрою на підприємстві. Надалі ж на основі вивчення потреб й інтересів працівників провести подальший розвиток кар'єрної стратегії підприємства й використовуваних методів стимулювання. В цілому необхідно сказати, що стратегія кар'єрного консультування здатна надати чималу допомогу керівництву підприємства в частині розуміння стратегії мотивації своїх співробітників і здійснення коректування використовуваних методів і систем мотивації.
Таким чином, добре сформульовані зусилля по розвитку стратегії управління кар'єрою на підприємстві можуть допомогти працівникам у визначенні їх власних потреб до просування, дати інформацію про підходящих можливостях кар'єри усередині підприємства й сполучати потреби й мети працівника із цілями організації. Формування такої стратегії може зменшити старіння людських ресурсів, які так дорого обходяться підприємству.
В межах виділених напрямків удосконалювання стимулювання персоналу варто здійснити наступні заходи:
Для формування стратегії управління кар'єрою: 1) провести створення основ функціонування стратегії розвитку кар'єри співробітників на основі впровадження управління по цілям, навчання й управління адаптацією й професійною орієнтацією, роботи з резервом на висування, індивідуального психологічного консультування з питань кар'єри, формування гарної комунікаційної стратегії на підприємства, публічного стратегічного інформування про вакансії у фірмі. 2) На основі вивчення потреб й інтересів працівників провести подальший розвиток кар'єрної стратегії підприємства й використовуваних методів стимулювання.