Стратегічне управління діловою кар'єрою як фактор стимулювання персоналу
Основними тенденціями розвитку систем мотивації персоналу господарюючих суб'єктів у сучасних умовах є: орієнтація на стратегічні підходи, увага до внутрішніх мотивів трудовий діяльності, реалізація партисипативного походу до мотиваційного процесу, активний розвиток економічних і соціально-психологічних методів стимулювання, розробка й ін.
Соціологічні дослідження показують, що найбільша вага серед форм мотивації має оклад й індивідуальна надбавка, а потім уже випливають різні види премій, на тлі інших виділяються медичне страхування, можливість одержання кредитів і матеріальна допомога. Значимими так само є наступні мотиваційні форми: гарний моральний клімат в колективі, кар'єра, гарні умови праці, оплата путівок, соціальні відпустки. Серед найбільш можливих факторів демотивации виділяються: порушення негласного контракту; невикористання яких-небудь навичок співробітника, які він сам цінує; ігнорування ідей й ініціативи; відсутність почуття причетності до компанії; відсутність відчуття досягнення, не видно результатів, немає особистого й професійного росту; відсутність визнання досягнень і результатів з боку керівництва й колег; відсутність змін у статусі співробітника.
Основні рекомендації з поліпшення мотиваційного процесу й запобіганню демотивации: надання максимуму реалістичної інформації в процесі відбору, формування реалістичних очікувань, управління персоналом по цілям, постановка реальних цілей, поділ складних цілей на короткострокові етапи, активне використання додаткових навичок співробітників, увага до ідей і пропозиційспівробітників, формування організаційної культури, розвиток у співробітників почуття приналежності до організації, заохочення й оцінка досягнень співробітників, розвиток стратегії управління кар'єрою.
Проведений у роботі аналіз ЗАТ «Луга-Нова» показав, що сьогодні компанія «Луга-Нова» - один з найбільших національних виробників лікеро-водочної продукції ,якій сьогодні 17 років.У її склад входять 5 лікеро-водочних заводів ,розташованих у Донецьку ,Дніпропетровську, Луганську ,Мукачево.
Щорічно на лікеро-водочний ринок компанія направляє для реалізації близько 130 тис. тонн високоякісної продукції.
Компанія «Луга-Нова» займає одне із лідируючих місць на лікеро-водочному ринку України. За даними Держкомстату ,за підсумками 2011 року «Луга-Нова» займає 23,2% ринку шоколадних виробів,7,3% цукристих,7,2%борошняних.
Компанія має міжнародний статус і працює на міжнародних ринках,експортуючи свою продукцію в 24 країни ближнього й далекого зарубіжжя.
Основні зусилля компанія зосереджує на розвитку «брендовой» продукції, а у виробництві дає ставку на високоякісні, складні у виготовленні виробу.
В цілому економічна ситуація на підприємстві значно не змінилася в порівнянні з 2009 роком. Чистий доход за звітний період склав 245971.1 тис. грн. і збільшився в порівнянні з 2009 роком на 69470 тис. грн. Збільшення чистого доходу пов'язане зі скороченням інших операційних витрат у звітному періоді . Також видно значне збільшення виторгу від реалізації на 4718 тис. грн.,у порівнянні з 2010 роком і на 78512 тис. грн.,у порівнянні з 2009 роком.