Використання сучасних методів мотиваціі персоналу в ПАТ КБ «ПриватБанк»
Основна мета HR-напряму в Приватбанку - підвищення ефективності і продуктивності персоналу. У зв'язку з цим в організації збудована система мотивації, ведеться точний і прозорий облік продуктивності кожного співробітника. Проаналізуємо, які саме методи мотивації застосовуються у ПАТ КБ «ПриватБанк».
Система оплати праці:
Заробітна плата співробітників ПАТ КБ «ПриватБанк» складається із ставки і бонусів. У ПриватБанку використовується відрядно-преміальна система оплати праці. Працівникові понад основного заробітку за прямими відрядними розцінками нараховується і виплачується премія за виконання і перевиконання встановлених конкретних кількісних і якісних показників роботи. Для різних категорій працівників існує певна ставка, але основний упор банк робить на бонусну частина заробітної плати. Такою політикою нарахування заробітної плати ПриватБанк прагне, щоб персонал був зацікавлений в досягненні високих результатів роботи, так як успіх банку залежить від того як ефективно працюють працівники. Наприклад, касир отримує мінімальну ставку і відсоток за кількість обслугованих клієнтів і від кількості проданих банківських продуктів та послуг, оператор call-центру отримує певну погодинну ставку, а також відсоток від кількості результативних дзвінків, наприклад якщо це оператор відділу стягнення, то йому нараховується відсоток від стягнутої суми , якщо телемаркетинг, то це відсоток від проданих банківських продуктів, який зараховується до бонусну частину зарплати.
Преміювання сприяє поліпшенню використання робочої сили, підвищенню якості обслуговування клієнтів. При цьому повинна бути забезпечена зацікавленість працівників у досягненні високої ефективності. Важлива умова застосування преміальної системи оплати полягає в тому, що премія виплачується лише в тому, випадку якщо працівник дійсно вплинув на досягнення показників необхідних для досягнення цілей банку. Окрім основної ставки та бонусів, які складають заробітну плату співробітників, в системі оплати ПриватБанку використовуються також:
· Надбавки
Встановлюються надбавки окремим співробітникам банку за: високі трудові успіхи; виконання унікальних обов’язків; ключеві компетенції; за вислугу років; за матеріальну відповідальність.
· Доплати
Встановлюються доплати співробітникам банку за: виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника; понаднормові роботи; поєднання посад; наставництво; виконання обов’язків, які потребують великої відповідальності.
· Одноразові виплати
Одноразові виплати можуть фінансуватися з різних джерел і встановлюються окремим співробітникам банку.
Трудовий колектив:
ПриватБанк розглядає розвиток кадрового потенціалу як основну з умов для виконання поставлених стратегічних завдань. Масове освоєння нових продуктів і технологій, розширення повноважень і відповідальності спеціалістів та керівників середньої ланки вимагають постановки нових цілей і пріоритетів системи управління персоналом. В якості пріоритетних напрямків кадрової політики банк бачить підвищення ефективності системи підбору, підготовки та розстановки кадрів, удосконалення системи мотивації персоналу, розвиток корпоративної культури.
У ПриватБанку для різних відділів встановлена різна тривалість робочого тижня. Зміна часу початку, закінчення робочого дня та перерви на обід оформляється наказом по банку. Час початку і закінчення робочого дня окремих категорій працівників (інваліди та неповнолітні) встановлюється у відповідності з трудовим законодавством України. У разі виробничої необхідності працівники за їх згодою можуть працювати у вихідні та святкові дні з наданням їм іншого дня відпочинку за погодженням з керівником підрозділу.