Використання сучасних методів мотиваціі персоналу в ПАТ КБ «ПриватБанк»
занесення запису про досягнення співробітника в його особиста справа;
почесні грамоти та дипломи;
конкурси, турніри, спартакіади;
привітання з Днем народження;
встановлення гнучкого графіка роботи.
У ПриватБанку використовується комбінація декількох стилів керівництва в залежності від конкретної ситуації. Так, керівник завжди з'ясовує думку колективу з важливих виробничих питань, приймає колективні рішення. Регулярно і своєчасно проводиться інформування членів колективу з важливих для них питань. Спілкування з підлеглими проходить у формі прохань, побажань, рекомендацій, порад, заохочень за якісну та оперативну роботу, доброзичливо і ввічливо, при необхідності застосовуються накази. Керівник стимулює сприятливий психологічний клімат у колективі, відстоює інтереси підлеглих. Все перераховане характерно для демократичного стилю керівництва. Але контроль дуже строгий, детальний. Також широко використовуються накази, покарання, зауваження, догани, позбавлення різних пільг.
Навчання та розвиток персоналу:
На сьогоднішній день в Приватбанку діє одна з найбільш ефективних систем навчання і підвищення кваліфікації персоналу. Діє дистанційна система навчання (більше 300 програм і курсів), перший в Україні корпоративний «ПриватУніверситет», три навчальні центри бізнесів (цілий ряд програм по навчанню навикам продаж), і програма «ПриватМВА» для вищої і середньої ланки менеджменту банку.
Питання навчання і розвитку персоналу в ПриватБанку координує ПриватУніверситет та навчальні центри. У кожному навчальному центрі працюють тренери - працівники банку, котрі викладають для молодших працівників. Існують основні обов’язкові програми, які має пройти кожен працівник, та додаткове навчання, яке замовляє бізнес-напрямок на свій розсуд. В 2005 році ПриватБанк проголосив стратегію: кожен працівник банку - це продавець. Така стратегія вимагала побудови системного підходу до навчання персоналу комунікаційним та управлінським навичкам, а також вмінню продавати та обслуговувати клієнтів.
Тренери Навчальних Центрів - це виключно працівники банку: окрім керівників департаментів тренінги проводять керівники відділів або, за бажанням, провідні фахівці. Тренери мають доступ до навчального матеріалу, що його використовували раніше та розробляють авторські програми відповідно до методичних карт, що описують головні елементи тренінгу, вимоги до матеріалу. Обов’язковою вимогою до кожного тренінгу - є визначення трьох ключових висновків/думок, що їх винесе слухач з тренінгу. Тренера сертифікує ПриватУніверситет. Під час сертифікації, що відбувається саме на тренінгу для тренерів, головну увагу звертають на:
знання банківського продукту
навички презентації, а особливо вміння чути групу
Тренери проводять міні-тренінги в межах своєї групи, а представники ПриватУніверситету, які присутні на цих міні-тренінгах дають професійну оцінку тренеру.
Кожен працівник повинен пройти набір обов’язкових тестів, закладених у систему дистанційного навчання. Результати тестування використовуються для:
оцінки ефективності роботи, тобто чим вищі бали їх слухачів - тим вищий професійний рівень
комплексної оцінки працівника - при прийнятті рішення про переведення працівника на іншу посаду кожен менеджер отримує результати його тестування та інформацію про місце працівника у рейтингу
Як і навчання та розвиток персоналу, цей елемент управління людськими ресурсами ПриватБанку необхідно було змоделювати так, щоб він був якомога простішим. Виходячи з того, що головною стратегією компанії був і залишається продаж, була розроблена система рейтингу. Залежно від обсягу та видів продажу, кожному працівнику нараховуються бонуси. Відповідно до цих бонусів відбувалося рейтингування працівників. У ПриватБанку визначено: якщо за рейтингом працівник двічі потрапляє у 3% гірших, то його очікує звільнення, а кращі 3% стають наставниками. Наставники отримають відсоток від зростання рівня бонусу їх підлеглих.