Дослідження впливу чинників внутрішнього та зовнішнього середовища на ефективність організаційних змін на підприємстві
· контроль за дотриманням законодавства у діяльності усіх служб та підрозділів;
· захист майнових інтересів підприємства в суді, арбітражі, органах державної влади.
До функцій заступників директора належать:
· керівництво фінансово-господарською діяльністю;
· контроль за матеріально-технічним забезпеченням підприємства, фінансовими та економічними показниками діяльності підприємства, виконанням договірних зобов’язань;
· координація роботи підлеглих йому служб та підрозділів;
· забезпечення своєчасної виплати заробітної плати робітникам;
· створення безпечних та сприятливих умов праці.
На бухгалтерію покладено такі основні функції:
1. Забезпечення раціональної організації бухгалтерського обліку і звітності на підприємстві і в його підрозділах на основі максимальної централізації обліково-обчислювальних робіт.
2. Забезпечення формування і своєчасного надання повної і достовірної бухгалтерської інформації про діяльність підприємства, його майнове становище, доходи і витрати, розробку і здійснення заходів, направлених на зміцнення фінансової дисципліни.
. Організація і проведення роботи по підготовці і прийняттю робочого плану рахунків, форм первинних обліків документів, що застосовуються для оформлення господарської діяльності, по яким на передбачені типові форми; розробка форм документів внутрішньої бухгалтерської звітності, а також забезпечення порядку проведення інвентаризацій, контролю за проведенням господарських операцій, дотримання технологій обробки бухгалтерської інформації і порядку документообороту.
. Організація обліку основних фондів, сировини, матеріалів, палива, продукції, грошових коштів і інших цінностей підприємства, витрат підприємства. Організація розрахунків по заробітній платі з працівниками підприємства.
. Своєчасне нарахування і контроль за своєчасністю перерахування податків до державних і місцевих бюджетів, своєчасне погашення кредитів установ банків. Забезпечення зберігання бухгалтерських документів і бухгалтерського архіву в встановленому порядку.
. Надання методичної допомоги робітникам відділів підприємства по питанням бухгалтерського обліку, контролю звітності, економічного аналізу, раціональну організацію бухгалтерського обліку і звітності на підприємстві і в його підрозділах на основі максимальної централізації обліково-обчислювальних робіт, формування і своєчасного надання повної і достовірної бухгалтерської інформації про діяльність підприємства, його майнове становище, доходи і витрати, розробку і здійснення заходів, направлених на зміцнення фінансової дисципліни. На бухгалтерський відділ також покладено обов’язки щодо проведення аналітичної роботи та планування.
Відділ організації торгівлі здійснює пошук постачальників та аналізує умови постачання, організує, підготовлює і укладає договори з постачальниками продукції. До функцій даного відділу також відносять обґрунтування обсягів та частоти закупівлі товарів, моніторинг взаєморозрахунків з постачальниками, наявності заборгованості; розробка планів закупівлі, маркетингу, продажу.
Відділ кадрів реалізує кадрову політику підприємства, організовує відбір та комплектацію персоналу необхідних професій, веде облік особистого складу персоналу, оформлює документацію по кадрах.
Основні функції, що покладені на планово-економічну службу:
1. Організація ї загальне керівництво розробкою проектів перспективних і поточних планів підприємства в відповідності з прямими замовленнями споживачів продукції (робіт, послуг);
2. Планування виробничо-господарської діяльності служб на основі затвердженого плану підприємства;
. Внесення відповідних коректив в плани підприємства і окремих підрозділів в випадку зміни виробничо-господарської ситуації;
. Підготовка необхідних матеріалів для розгляду проектів планів, підсумків роботи підприємства і відділів.
. Розробка системи показників оцінки діяльності відділів і служб в відповідності зі специфікою роботи; участь в розробці положень по матеріальному заохоченню.
. Організація розробки заходів по ефективному використанню виробничих потужностей основних і оборотних фондів, матеріальних і трудових ресурсів, по використанню всіх резервів підприємства.