Розробка програми організаційних змін в контексті підвищення конкурентних переваг ПАТ «Універмаг Україна»
Новим етапом організаційних змін для забезпечення конкурентних переваг ПАТ «Універмаг Україна» може стати створення такого інноваційного продукту як Інтернет-магазин. Даний проект дасть можливість розширити коло клієнтів і завдяки цьому збільшити прибутки підприємства.
Інноваційний проект з відкриття Інтерент-магазину являє собою створення нового сегменту діяльності досліджуваного підприємства, і по суті, являє собою втілення інновації з маркетинговою домінантою [64].
Основною цілю інноваційного проекту є отримання ПАТ «Універмаг Україна» максимального прибутку від торговельної діяльності при мінімальних затратах, на постійної основі.
Основною ідеєю (концепцією) інноваційного проекту є застосування сучасної Інтерент-технології реалізації продукції, що дасть можливість у майбутньому значно розширити ринок підприємства, збільшити прибутки та наростити його ресурсно-майновий потенціал. Зараз практично всі великі компанії використовують можливості, надані глобальною мережею Інтернет.
Інтернет-технології дозволяють взаємодіяти, відокремлювати й налагоджувати взаємовідносини з покупцями на новому рівні, що розвиває маркетинг в Інтернет. Інтерактивний маркетинг (Інтернет-маркетинг, on-line маркетинг) передбачає електронний, за участю комп’ютера, зв’язок між покупцем і продавцем, за якої споживач може контролювати обсяг і якість інформації отриманої від продавця.
За даними дослідження Gf Ukraine, кількість користувачів Інтернет у великих містах України (з населенням більше 50 тис.) становить 6,637 млн чоловік. Це відповідає рівню проникнення в 41%.
Найбільш активна є молода аудиторія - 68% людей віком від 14 до 24 років користуються Інтернетом. У групі до 40 років даний показник становить близько 50%. При цьому 87% використовують доступ до Мережі як мінімум раз на тиждень, що становить 5,781 млн чоловік.
Що стосується потенційної аудиторії, ті 12% з 59% що не використовують Інтернет, планують почати це робити в найближчі 6 місяців. Якщо їхні наміри здійсняться, то приріст складе 1,9 млн чоловік. Причому знову ж найбільш активна в цьому питанні молодь - близько 40% респондентів віком до 25 років припускають підключитися до Мережі найближчим часом. [57]
В українському Інтернет-просторі нараховується близько 1,5 тисячі магазинів, серед яких великих тільки 3%. Кількість агентств, студій, центрів, що займаються web-дизайном за останній час, у місті Києві збільшилась до кількох сотень. Саме послугами такого агентства я пропоную скористатися в ході реалізації проектів. Проект програми заходів щодо реалізації Інтернет-магазину дивитися в додатку Ж.
При розробці сайту ПАТ «Універмаг Україна», що виконуватиме функції Інтернет-магазину, агенція обов’язково має враховувати ряд факторів, що впливають на здійснення покупки. Серед них найголовніший - психологічний.
Відвідуючи Інтернет-магазин, покупець завжди має перебороти кілька психологічних бар’єрів. Найголовнішим з них є такий, що клієнт, обравши товар по каталогу, не може особисто оцінити його якість. Оскільки, в реальному житті покупці можуть перевірити його наявність, оглянути і випробувати в дії. При цьому, вагомим є особисте спілкування з продавцем і його реакція в процесі діалогу, що впливає в кінцевому рахунку на рівень довіри до даного підприємства. Тому, Інтернет-покупці мають деякі побоювання стосовно покупки через мережу Інтернет.
Одним з напрямів підвищення рівня довіри покупців до віртуального підприємства є досягнення максимальної поінформованості клієнтів про товари і послуги, що пропонуються. Наступний, створення відкритості і принципової присутність продавця (наприклад, зв’язок з ним по телефону). Найкращий варіант - це наявність офісу, куди може звернутися будь-який покупець у разі виникнення проблем. Саме факт наявності офісу ПАТ «Універмаг Україна», буде підвищувати рівень довіри до Інтерент-магазину, де планується здійснення купівлі. Третій напрям - це створення сприятливих умов для спілкування і обміну інформацією між покупцями, шляхом створення форумів та інших варіантів для відкритого спілкування в мережі Інтернет.
І останнє, на що потрібно, на нашу думку, звернути увагу, це на створення позитивного іміджу організації, що важливо не тільки в Інтернет-торгівлі, а і для традиційних форм продажу товарів та надання послуг, без застосування Інтернет-технологій.