Вдосконалення системи менеджменту підприємства
Проводячи вдосконалення менеджменту підприємства необхідно проводити в даному напрямку.
З метою вдосконалення системи адміністративного управління передбачається виконати низку заходів:
Удосконалити організаційну структуру підприємства. Внести зміни до штатного розкладу. З цією метою:
об`єднати водопровідні та каналізаційні мережі і створити райони водопровідно-каналізаційних мереж (райони "Каскад", "Північний", "Центральний").
Укласти Угоду з містом про надання послуг. Це дозволить вирішити наступні питання:
встановити умови та порядок забезпечення послугами мешканців міста (графіки, параметри якості та норми споживання послуг, вирішення спорів про неякісні послуги, тощо);
умови та порядок фінансування капітальних інвестицій;
поліпшити роботу зі споживачами міста (процедура обговорення тарифів громадськістю, порядок їх перегляду, відключення боржників);
посилити роль міської влади та процедуру відшкодування збитків (за умови встановлення тарифів на рівні нижчому від економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво);
розробити порядок та показники звітності підприємства перед міською владою та терміни їх надання;
визначити механізм контролю за ефективністю використання комунального майна підприємством.
Передбачається, що вирішення цих питань суттєво змінить взаємовідносини між підприємством та міською владою, підвищить їх відповідальність за виконання взятих на себе обов’язків, поліпшить якість надання послуг.
На виконання рішення виконкому провести інвентаризацію основних фондів та оборотних засобів з метою оцінки та затвердження розміру статутного фонду (капіталу) підприємства.
Мета підприємства полягає у поліпшенні спроможності залучати та утримувати кваліфікованих спеціалістів та робітників. Стратегія досягнення цієї мети передбачає підвищення заробітної плати із одночасним зменшенням загальної чисельності персоналу для мінімізації впливу підвищення заробітної плати на вартість послуг. Для цього підприємство планує:
Переглядати заробітну плату персоналу згідно чинного законодавства. Підвищувати заробітну плату працівників підприємств відповідно до умов Галузевої Угоди та колективного договору підприємства, частково за рахунок коштів, отриманих від економії матеріальних ресурсів.
Перерозподілити посадові обов’язки серед працівників структурних підрозділів з метою вивільнення їх керівників для виконання стратегічних задач. Зокрема, головному інженеру, заступнику директора з економіки, головному бухгалтеру, начальнику технічного відділу поступово передати своїм підлеглим функції поточного контролю з управління роботами, щоб мати можливість зосередитись на виконанні робіт, важливих з точки зору довгострокового розвитку підприємства.
Створити кадровий резерв спеціалістів та робітників основних професій на заміщення посад, де працюють працівники передпенсійного віку. Щоразу, коли хтось з працівників звільнюється чи йде на пенсію, з’ясовувати можливість виконання тих самих робіт меншою кількістю працівників
Вдосконалити чинну систему матеріального стимулювання співробітників підприємства. Після перегляду тарифів впровадити систему матеріального стимулювання за заощадження паливно-енергетичних ресурсів, вдосконалення технологічних процесів, виконання планів реалізації послуг водопостачання та водовідведення, преміювання за підсумками роботи за рік. Окрім того, переглянути перелік критеріїв чинної системи преміювання в цілому, акцентуючи увагу на індивідуальних успіхах і досягненнях.