Оптимізація системи управління запасами (із використанням ЕОМ)
Каталог використається для попереднього внесення всіх матеріалів, з якими доводиться мати справу. Тут відбувається присвоювання їм системних артикулів. Натискаючи кнопку «каталог матерілів» користувач генерує одну з форм MRP - «список матеріалів».
Блок "Замовлення" має два інтерфейси, тобто дві екранних форми, де запис у базі даних, що відповідають замовленню KOS-69-NVT, предсnавлена в двох різних видах (у цьому випадку це введення та зв'язані документи). На рисунку 3.2.8. зображено один із інтерфейсів блока «замовлення».
Рис.3.2.8 Форма для замовлення.
Зупинимося на цьому інтерфейсі детальніше, тому що підхід в інших функціональних блоках аналогічний. З рисунку 3.2.8., можна побачити, що кожне замовлення має близько 6 закладок, що довзоляє зібрати достатньо інформації про замовлення. Ліворуч для зручності знаходиться меню, яке дозволяє потрапити в інші функціональні блоки. Необхідно зауважити, що у всіх навігаційний формах у лівому верхньому кутку знаходиться прямокутник з назвою блоку, при натисканні на яке можна потрапити в одно з навігаційних меню системи.
Праворуч розташовані кольорові кнопки (назви полів), за допомогою яких, можна перейти до документів, що є вищими по ієрархії.
У нижній частині розташовується портал зі змістом замолвення. Іншими словами, це вікно в іншу таблицю, що містить рядки замовлення. П'ять із них можна побачити, інші можна одержати прокручуванням. У самій нижній частині розташовуються різні функціональні кнопки, які доречні для даної екранної форми. У наведеному прикладі це кнопки: створення нового запису, пошуку потрібного замовлення, переходу до друкованої форми, передогляд друкованої форми, печатка форми замовлення, захист запису від випадкового редагування.
З будь-якого функціонального блоку ми можемо подивитися інші функціональні блоки, що мають до нього відношення. Яскравим прикладом може служити "Адресна книга". При натисканні на запис адресата, ми можемо подивитися на різних закладках "Зв'язаних документів" усілякі документи, у яких бере участь даний адресат, листи, договори, замовлення, акти виконаних робіт тощо.
Нижче наведена форма "Зв'язані документи" для функціонального блока "Замовлення" (рис 3.2.9.)
Рис.3.2.9 Форма «Зв’язані документи». Контроль розрахунків
З рисунку 3.2.9. можна побачити, що у рамках кожного замовлення можна відслідковувати поставки, тобто вносити в систему інформацію, що приходить ззовні, і в результаті завжди мати дані про найменування, кількість, вартість тієї частини замовлення, що перебуває в шляху.
Також можливо планувати та відслідковувати платежі по даному замовленню.
На екрані дуже наочно показані три етапи, пов'язані з рухом грошей:
. Планування. Плануються дати окремих платежів для замовлень, тобто заводяться рядки у функціональному блоці "Платежі".