Оптимізація системи управління запасами (із використанням ЕОМ)
Чим раніше буде виявлений дефект, тем менше дистрибутор понесе витрат на виготовлення неякісної продукції, менше буде шансів поставити бракований товар замовникові.
Адже неякісна поставка може привести не тільки до додаткової витрати засобів (на повернення й поставку заміщення), але й до втрати контракту та клієнта.
До основних правил, що повинні бути введенні у ТОВ «Всесвіт-Люкс» також відноситься і чітке визначення місця збору порожніх контейнерів - після використанні тари, робітник складу повинен ставити її саме туди, звідки його забирає робітник для наступної операції. Інше важливе правило: кожен випадок збоїв при роботі системи JIT має бути негайно проаналізован, повинні бути визначені причини збоїв і розроблені превентивні заходи для уникнення виникнення таких ситуацій в майбутньому.
Кожна система MRP та JIT має бути введена на ТОВ «Всесвіт-Люкс», але доцільним їх використання є у комплексі, а ніж окремо кожну.
На малюнку 3.2.3. Нижче зображена скомпонована система MRP та JIT (рис. 3.2.3.) Зверху рисунка зображена звичайна система MRP зі своїми стандартними вхідними потоками, такими як прогнозуєме споживання, стан запасів та списки матеріалів.
Внизу рисунка зображені основні елементи JIT-системи, яка контролює строки поставки готової продукції покупцям.
Рис. 3.2.3 Схема організації гибридної системи MRP-JIT у ТОВ «Всесвіт-Люкс» (модель впровадження інтегрованої операційної системи у ТОВ «Всесвіт-Люкс»
Необхідно зазначити, що основною умовою для впровадження даних систем управління запасами є ефективно функціонуюча інформаційна система (ІС).
У ТОВ «Всесвіт-Люкс» використовується програмний продукт «1-С Предприятие 7.7.», проте він не надає змогу впровадити систему «MRP-JIT», тому необхідним є впровадження нової інормаційної системи на дистрибуторі.
Ринок інформаційних технологій у сфері логістики і дистрибуції пропонує безліч програмних продуктів. Проте їх закупка є надто дорогою для ТОВ «Всесвіт-Люкс» і час адаптації до таких систем є дуже довгим. Тому, найкращим рішенням для усунення таких недоліків як: неефетивне управління запасами, неефективний обмін інформацією між підрозділами, відсутність спеціалізованої системи операційного планування та аналізу, а також інших збоїв в операційній системі, полягає у розробці і впровадженні власного програмного забезпечення у сфері лошістики. Інформаційна система управління логістикою - це, насамперед, потужний інструмент управління операційною системою, що сприяє підвищенню ефективності роботи компанії, її конкурентоспроможності, отже, прибутковості, оскільки наявність оперативної та достовірної інформації про хід справ дозволить менеджменту дситрибутора швидко приймати правильні рішення, оперативно міняти політику компанії та бути готовим до будь-яких змін ринкової ситуації.
Перед створеням власної інформаційної системи необхідно чітко усвідомлювати, які функції повинна виконувати нова програма.
По-перше, ця інформаційна система повинна забезпечувати інтегроване управління замовленнями, транспортом (включаючи динамічне планування маршрутів), складом, оптимальним розміщенням товарів; підтримувати множинні варіанти підбора та координацію із плануванням вантажоперевезень, а також динамічну інвентаризацію, управління персоналом і іншими ключовими ресурсами. Все це передбачає впровадження у нову програму систему елементів наступних модулів: