Оптимізація системи управління запасами (із використанням ЕОМ)
Нова програма дозволить порівнювати витрати по підрозділах, продуктах, клієнтах, співробітниках і т.д., щоб виявляти і усувати неефективність. Один із способів скорочення надмірних витрат на дистрибуторі - автоматизація операційних процесів.
Ми пропонуємо розробити нову інформаційну систему у ТОВ «Всесвіт-Люкс» на основі бази даних FіleMaker Pro 10. FіleMaker Pro 10 - є достатньо простою мовою програмування. ЇЇ головним плюсом є можливість самостійно розвивати створену систему для рішення нових задач. При створенні власного програмного забезпечення у ТОВ «Всесвіт-Люкс» необхідно врахувати такі функції нової інформаційної системи:
. База даних повинна бути релятивною (наявність взаємозв’язків між функціональними блоками).
. Робота в єдиному інформаційному просторі. Тобто створення єдиного серверу, де б зберігалася вся інформація.
. Система повинна бути зрозумілою звичайному користувачу. Головний навігаційний екран (рис.2.2.5) являє собою зв'язану, структуровану схему, що відображає наші бізнеси-процеси у вигляді прямокутників з написами. Ці прямокутники є в той же час кнопками, які відправляють користувача в визначену ними область. Наприклад, при натисканні на прямокутник-кнопку "Замовлення", користувач попадає відразу в ту частину системи, де оформляються та проглядаються замовлення. Також при наведенні курсору на зв'язок між окремими прямокутниками в нас спливає підказка хактеристика даного зв'язку. Крім цього, ми використаємо практично у всіх функционалных блоках усього три типи екранних форм (Layouts):
· форми для введення основної інформації;
· форми, з розміщеними в них порталами (вікна в інші функціональні блоки);
· форми зі списком, у яких на одному екрані зображена інформація по багатьох запсисах;
. Швидкість і легкість пошуку інформації.
. Наявність ієрархічної структури, що дозволяє дотримуватись логічного порядку під час контролю над процесами. Під ієрархічною структурою розуміється "Проект-Заявка-Замовлення". Проект у ТОВ «Всесві-Люкс» виступає як реалізація товара певного постачальника. Заявка - це товари, що необхідно закупити для реалізації замовленння. Відповідно, замовлення - це отриамана від покупця заявка на закупівлю певних товарів.
. Відсутність необхідності повторного набору однієї і тієї самої інформації.
Система повинна містити якнайбільше можливостей мінімізувати ручне введення. Для цього в новій програмі повинно бути втоматизовано введення рядків зв'язаних документів. Тобто при введенні необхідних строк заявки користувач програми повинен переміщати їх в інші функціональні блоки, не набираючи їх заново.
. Генерація звітів шляхом натиску однієї, максимум двох клавіш.
Звіт фактично складається із двох основних операцій. Перша - вибірка потрібної частини інформації, а точніше, необхідних рядків у певному функціональному блоці. Наприклад, вибірка всіх замовлень за певний період місяць, квартал або в діапазоні від 23.02.2008 до 08.03.2008. Або вибірка всіх замовлень одному постачальникові за певний період. Друга операція - приведення обраної інформації в належний вигляд. Це робиться за допомогою груповання та сортування даних.