Методи управління енергетичним підприємством, засновані на сучасних концепціях менеджменту
Ми вважаємо, що удосконалення методів управління повинно бути побудовано на основі концепції енергетичного менеджменту в місті Вінниця.
Енергетична політика є виразом намірів суб'єкта управління втрутитися у поведінку об'єкта управління, який впливає на життєдіяльність та безпеку громади, свого роду, лінією поведінки публічної влади щодо формально визнаної проблеми. В курсовій роботі запропонована модель системи енергетичного менеджменту, що може бути використана для впровадження програм ефективної енергетики в місті Вінниця та Вінницькому регіоні.
Запропонована модель не тільки сприятиме впровадженню енергозберігаючого споживання в місті, а і дозволить підприємству СО «ВВЕМ» ВАТ «АК Вінницяобленерго» ввести нові послуги та технології енергетики в свою діяльність.
Запропоновані на основі результатів дослідження тренінги з енергетичного менеджменту повинні включати дві складові - ознайомлення та оцінка ефективності методів енергозберігання та психологічні методи впровадження сучасного енергетичного менеджменту.
Узагальнюючи матеріали, що стосується соціально-психологічного забезпечення стратегічних змін на СО «ВВЕМ» ВАТ «АК Вінницяобленерго», можна виокремити основні проблеми, які треба розв’язувати на підприємстві:
) Зв’язок організаційно-структурних і соціально-психологічних складових змін (це знаходить відображення в концепції організаційного розвитку);
) Система мотивації та практики винагороди (включаючи можливості професійної кар’єри) в ході стратегічного розвитку;
) Взаємовідносини в системі «керівник-підлеглий», стилі та методи керівництва у стратегічному підприємстві;
) Формування стратегічної поведінки (в тому числі зміни в організаційній культурі, ставлення до ринку).
Таким чином, впровадження концепції менеджменту знань та якості ділових процесів для СО «ВВЕМ» ВАТ «АК Вінницяобленерго» були розроблені такі рекомендації:
Переглянути і оновити стратегічні плани розвитку підприємства. Підприємству доцільно з перейти з підприємства-виробника до підприємства, що не тільки забезпечує місто електроенергією, а і регулює та управляє енергопостачанням та впровадженням нових енергозберігаючих цього технологій; впровадити нові напрямки розвитку - енергетичний моніторинг та участь в енергетичних програмах міста.
Доцільно впровадити новий підхід до накопичення та формування програм навчання та діяльності персоналу, збереження знань у вигляді електронних носіїв.