Матеріальне стимулювання персоналу
В умовах сьогодення матеріальному стимулюванню працівників підприємств як основній складовій частині загальної системи мотивації притаманні риси попередньої адміністративно-командної системи господарювання. Через відсутність прямої залежності розміру премії від конкретних результатів роботи працівників структурних підрозділів підприємства вона перестала виконувати свою головну - стимулювальну функцію, і перетворилась на просту надбавку до посадового окладу. Відсутність науково обґрунтованої системи планування, організації, мотивації та контролю діяльності підприємства, а також виважених критеріїв роботи працівників його структурних підрозділів призвели до «зрівняйлівки» в системі преміювання.
В умовах, що склалися в Україні на нинішньому етапі її розвитку, проблема мотивації особистості набула важливого значення, бо вирішення завдань, які стоять перед суспільством, можливе лише за умови створення належної мотиваційної основи, здатної спонукати персонал підприємств до ефективної діяльності. Тобто в підприємницькій діяльності мають застосовуватися такі форми і методи стимулювання людини, які б підвищували результативність її роботи.
Широко вивчаються закономірності дії мотивацій і побудови методів та механізмів реалізації мотивації щодо підвищення продуктивності трудової діяльності в працях економістів-класиків та українських вчених А. Сміта, Ф. Гілбрета, А. Врума, А. Маслоу, Ф. Герцберга, Д. МакГрегора, А. Афоніна, Р. Оуена, О. Кузьміна, О.С. Віханського, Г.А. Дмитриєнка, І.В. Мішурова, Н.П. Любомудрової, В.П. Сладкевича, однак низка питань, пов’язаних з системним дослідженням матеріальної мотивації та її взаємозв’язку з аспектами морального мотивування, повністю не розкриті.
Тому тема курсової роботи є актуальною.
Метою курсової роботи є дослідження теоретичних та практичних аспектів матеріальної мотивації праці. Завданням курсової роботи є:
· вивчення теоретичних засад матеріального стимулювання праці;
· аналіз форм матеріальної мотивації персоналу підприємства
· оцінка ефективності матеріального стимулювання персоналу підприємства;
· визначення напрямів вдосконалення мотиваційної політики підприємства.
Предмет дослідження - система мотивації праці ТОВ «Європа Трейд».
Об'єктом дослідження є діяльність ТОВ «Авто Трейд» за останні три роки. Основним видом діяльності досліджуваного підприємства є оптова торгівля автомобільними запчастинами широкого асортименту.
- Сутність та види матеріального стимулювання праці на підприємстві
- Розробка системи матеріального стимулювання праці на підприємстві
- Методика оцінки ефективності стимулювання праці на підприємстві
- Характеристика системи стимулювання праці ТОВ «Авто Трейд»
- Оцінка ефективності системи матеріального стимулювання праці ТОВ «Авто Трейд»
- Заходи щодо підвищення стимулювання праці ТОВ «Авто Трейд»