Управління змінами на ВАТ Електротермометрія
Здатність організації до зміни - ключовий чинник, що визначає її успіх в короткостроковій і довгостроковій перспективі. У майбутньому найбільш процвітаючими організаціями стануть ті, які здатні стрімко й ефективно здійснювати фундаментальні, довгострокові зміни, що трансформують систему в цілому.
Ф. Роберт Джекові
Для того, щоб провести зміну, необхідно визначити, що і в якій сфері змінювати. Але цього недостатньо для проведення перетворень. Слід з'ясувати, як, яким чином і для чого потрібно здійснювати зміни, тобто створити бачення майбутнього результату здійснення змін. Якщо зміни мають координуючий характер і охоплюють значну кількість учасників, то потрібно донести до кожного, хто буде залучений у процес зміни, нове бачення ситуації.
Здійснення цілеспрямованих змін, метою яких є перетворення певних компонентів у структурі або функціонуванні організацій, називається процесом змін (нововведень, або інновацій).
Зміни (нововведення) є однією з найважливіших сфер діяльності менеджера і, незважаючи на всі труднощі, одним з найбільш захоплюючих процесів.
Необхідність у нововведеннях усвідомлюється не одразу і не всіма людьми одночасно. Вона повинна "визріти" і має свою внутрішню закономірність. Спочатку з'являються окремі люди, які першими усвідомлюють проблему, тобто відчувають, що те, що відбувається навколо, вже призвело до таких змін, які вимагають дій у відповідь. Кількість таких людей поступово зростає, але при цьому завжди залишаються ті, хто вважає, що нічого змінювати не треба, що й так усе гаразд. Реакцією на усвідомлення проблеми є поява ідеї перетворення. Ця ідея має бути переформульована в проект перетворення. Такий проект включає до себе вказівку на той елемент організації, який потребує перетворення, опис нинішнього стану цього елементу та його бажаного стану в майбутньому. Відтак має виникнути група прихильників цього проекту, яка визначить реальну можливість його здійснення. І, нарешті, має бути прийняте рішення щодо проведення перетворення, яке підкріплюється програмою нововведення і визначенням людей, які виконуватимуть цю програму.
Організаційна зміна є суттєвою модифікацією певної частини організації. Тобто зміни можуть стосуватися практично будь-якого аспекту організації: графіків роботи, децентралізації керування, методів менеджменту, обладнання, організаційної структури, самого персоналу тощо.
Вплив організаційних змін часто виходить за межі їхнього безпосереднього впровадження. Наприклад, коли компанія Northrup Grumman на одному з заводів встановила нову комп'ютеризовану систему виробництва, то працівники повинні були навчитися працювати з новим обладнанням, систему оплати праці також довелось узгодити відповідно до нового рівня кваліфікації, форма нагляду за процесом виробництва теж потребувала зміни, інші роботи, пов'язані з процесом головного виробництва, набули нового вигляду. Змінилися критерії відбору у разі приймання на роботу, було впроваджено нову систему контролю якості продукції. Отже, характерним є те, що багато організаційних змін потрібно впроваджувати одночасно.
Управління змінами - це інструмент тонкої настройки організації, який використовується, щоб визначити: нові потреби; обмеження зовнішнього середовища; тип стратегії або оперативних ініціатив для максимізації результатів; спроектувати, реалізувати і оцінити ініціативи відповідно до середовища, що змінилося.
Суть організаційних змін і способи подолання опору цим змінам розглядали О. Ареф'єва, А. Каммель, Дж. Костер, М. Магура, Й. Хентце, Дж. О'Шонессі та інші.
Об’єкт дослідження - ВАТ «Електротермометрія».
Предмет дослідження - управління змінами на підприємстві ВАТ «Елетротермометрія».
Мета дослідження - особливості управління змінами на підприємстві.
Згідно з метою і предметом дослідження було визначено такі завдання:
) проаналізувати теоретичні основи управління змінами на підприємстві;
) розглянути поняття та сутність змін;
) дослідити основні типи змін;
) дати оцінку особливостям функціонування ВАТ «Електротермометрія»;
) продіагностувати поведінку персоналу ВАТ «Електротермометрія» під час організаційних змін;
) розглянути причини і способи подолання опру змінам на ВАТ «Електротермометрія».
Методи дослідження. Для розв’язування поставлених завдань використано такі методи наукового дослідження: теоретичний аналіз наукових літературних джерел, синтез, узагальнення, порівняння, конкретизація.
Теоретичні основи управління змінами на підприємстві
- Поняття та сутність змін
- Основні типи змін
- Управління змінами
- Послідовність кроків в управлінні змінами
- Характеристика економіко-господарського стану ВАТ „Електротермометрія”
- Аналіз організаційних змін на ВАТ «Електротермометрія»
- Способи подолання опору змінам на ВАТ «Електротермометрія» під час організаційних змін
- Способи удосконалення якостей персоналу під час організаційних змін