Обґрунтування запропонованих напрямів підвищення ефективності управління розвитком
ибір та проведення ключових напрямів підвищення ефективності має базуватися на різноманітних факторах, основними з яких є досяжність, складність вирішення, необхідність та впливовість на кінцевий результат. За допомогою проведеного моделювання було сформовано перелік основних напрямів підвищення, які більшою мірою контролюються внутрішньою складовою системи управління, а тому є менш складними в досягненні.
Керівництво компанії має підійти до вирішення планового блоку завдань з комплексною системною програмою розвитку, що повинна включати конкретні рекомендації для вирішення, які б не суперечили одна одній.
В зв’язку з цим, пропонується ряд ключових рекомендацій для кожного аспекту діяльності. Так, ефективність фінансового управління характеризується незадовільним станом (0,35), однак має високий потенціал до покращення, так як характеризує здебільшого внутрішню контрольовану діяльність компанії.
З метою покращення фінансового стану підприємства ТОВ «Центрумікс Трейд» високу ефективність системи управління необхідно забезпечити такими заходами, як оцінка та аналіз фінансового стану підприємства, планування джерел забезпечення активів, обґрунтування інвестиційних проектів, здійснення попереднього та поточного контролю використання оборотних активів, аналіз платоспроможності та ліквідності підприємства.
Проведений аналіз фінансово-економічної підсистеми дає можливість сформувати рекомендації щодо підвищення ефективності фінансового управління:
· провести оптимізацію виробничого процесу з метою зменшення інших операційних витрат, що не пов’язані з собівартістю продукції та заробітною платою. Так, необхідно здійснити закупівлю більш якісного виробничого обладнання іноземного виробництва з тривалішим терміном використання та гарантійним обслуговуванням, а існуюче обладнання по мірі можливості продати, що суттєво скоротить витрати на обслуговування та дасть можливість залучити додаткові кошти (Додаток Л).
· раціоналізувати та систематично здійснювати контроль за вихідними грошовими потоками у відповідності до дотримання синхронності та ритмічності надходження коштів. Застосовувати систему авансів для працівників, що дасть можливість розподілити виплати рівномірніше протягом місяця (аванс - 15 числа, залишок заплати - 30 числа). Здійснити розрахунки ефективного обсягу партії сировини, зменшити обсяги замовлень, але збільшити їх кількість (Додаток З).
· не допускати суттєвих змін статей балансу, що може призвести до дестабілізації грошових потоків. Так, для забезпечення необоротних активів використовувати власний та довгостроковий позиковий капітал, що виключить необхідність постійної зміни обсягів короткострокових запозичень (Додаток З).
· провести комплекс заходів з метою прискорення обіговості оборотних активів. А саме, скоротити обсяги оборотних активів шляхом перегляду дебіторської заборгованості, не допускати перевищення нормативів готової продукції та товарів, налагодити виробництво за замовленням, скоротити обсяги наявної сировини, при цьому збільшити регулярність поставки.
· дотримуватись політики стійкого формування власного та позикового капіталу шляхом реінвестування чистого прибутку до міри досягнення задовільного стану рівня автономії підприємства, не допускати зміни обсягів запозичень більше ніж на 15%, проводити політику рефінансування кредитів з метою пошуку вигідніших умов.
· продовжувати розпочате формування резервного капіталу з метою забезпечення достатнього рівня ліквідності та платоспроможності підприємства, сформувати інвестиційний портфель для забезпечення високоліквідних активів підприємства та отримання додаткового прибутку.
Отже, стійкий фінансовий стан підприємства має забезпечуватись ефективним управлінням, яке повинне базуватися на ґрунтовному аналізі, плануванні та прогнозуванні діяльності і постійному контролі відносно дотримання встановлених планів (рис. 3.3.1).
Рисунок 3.3.1 Шляхи покращення фінансового стану підприємства
Отже, у відповідності до напрямків система управління потребує достатнього обсягу інформації та високого рівня кваліфікації спеціалістів, а тому основними необхідними вимогами для проведення зазначених рекомендацій є: