Обґрунтування запропонованих напрямів підвищення ефективності управління розвитком
· висока оперативність виконання замовлень, яка забезпечується використанням новітніх інформаційних технологій (програми формування замовлень) та оптимальністю організаційної структури (взаємодія структурних підрозділів: комерційний відділ, склад, транспортно-логістичний відділ);
· дотримання високої якості виробів протягом їх зберігання за допомогою системи контролю якості на підприємстві;
· створення відділу післяпродажного обслуговування, функціями якого є забезпечення клієнтів необхідною документацією, можливістю повернення та обміну товару, надання консультаційних послуг та ремонту, реставрації;
· покращення соціально-психологічного клімату колективу, що спричинить вплив на роботу працівників з клієнтами компанії;
· проведення агресивної рекламної кампанії, концепція якої міститиме такі положення:
· збільшення відомості бренду виробника;
· акцентування уваги споживачів на високій якості продукції, особливо в контексті перенасичення ринку контрабандною продукцією;
· зосередження уваги потенційних клієнтів на перевагах підприємства, якості післяпродажного обслуговування, гарантій, ремонту та реставрації.
Підсумовуючи вищезазначене, необхідно відмітити, що запропоновані заходи забезпечать підвищення ефективності розвитку тільки за умови їх систематичного та комплексного застосування. Одномоментні покращення не дадуть бажаного результату, а тільки ускладнять загальну діяльність підприємства, так як обтяжать персонал додатковими змінами.
На підприємстві ТОВ «Центрумікс Трейд» обов’язковою умовою подальшого успішного розвитку є застосування комплексної інформаційно-аналітичної системи оцінювання ефективності, яка дасть можливість не тільки оперативно приймати управлінські рішення, але і відслідковувати недоліки роботи компанії та ефективно їх ліквідовувати. В процесі діяльності підприємства запропонована автором система оцінювання та моделювання має вдосконалюватись в залежності від специфіки діяльності та зміни умов зовнішнього середовища. І чим ефективніше буде здійснюватися це вдосконалення, тим достовірнішою буде вихідна інформація системи.
Висновки та пропозиції
Наслідком суттєвих змін в економіці країни є нові підходи до організації роботи менеджерів та забезпечення ефективності системи управління підприємства. Орієнтація на результат спонукає до підвищення ефективності управління, пошуку комплексної системи якісного та своєчасного вирішення актуальних цілей будь-якої організації.
Дослідження проблеми ефективності управління розвитком є актуальним в зв’язку з тим, що виникає необхідність забезпечити конкурентоспроможність підприємства, якість товарів та послуг в умовах посилення інтенсивності конкурентної боротьби, динамічності та невизначеності зовнішнього середовища.
Розвиток організації - це не разові перетворення з метою досягнення «найкращого» стану системи, а процес, що не припиняється в часі, плин якого не завжди відбувається постійно й безупинно. Розвиток організації найчастіше йде стрибкоподібно з подоланням різних по глибині й охопленню криз.
На основі проведеного дослідження понять «розвиток» та «ефективність управління» можна визначити основні елементи ефективності управління розвитком:
· наявність кількісних та якісних змін, які ведуть до покращення стану підприємства, за умови оптимальності витрат на їх досягнення;
· динамічний характер, що пов'язаний з сутністю розвитку як довготривалого процесу;
· раціональне формування та виконання стратегічних цілей з метою покращення сучасного стану підприємства та створення майбутніх потенційних можливостей;
· формування нових компетенцій з метою підвищення конкурентоспроможності підприємства;
· гнучкість та оперативність взаємодії із зовнішнім середовищем;
· забезпечення внутрішньої стійкості та захищеності від негативного впливу зовнішніх чинників та їх можливого виникнення.
З метою проведення оцінювання ефективності управління розвитком було досліджено основні методики оцінки і з’ясовано, що існуючі підходи до оцінювання ефективності розвитку підприємств не орієнтовані на процес управління цим складним полісистемним утворенням, а виступають лише інструментом одномоментної фіксації досягнутого рівня ефективності.