Обґрунтування запропонованих напрямів підвищення ефективності управління розвитком
Отже, складність виконання зазначених заходів буде невисокою за умови введення нової посади менеджера з кадрів. Грошова мотивація та преміювання мають базуватися на продуктивності праці. Так, можна ввести пропорційну надбавку від обсягів отриманого чистого прибутку. Більше того, для працівників доцільно створити систему участі в недержавному пенсійному страхуванні, що зменшить стурбованість персоналу про майбутні доходи. Також, на підприємстві працівникам можна запропонувати систему депонування невикористаної заробітної плати, що дасть можливість отримати додатковий прибуток для кадрів.
За рахунок проведення заходів покращення соціально-психологічного клімату на підприємстві ТОВ «Центрумікс Трейд» можна досягти підвищення задоволеності та зацікавленості роботою, поліпшення професійних навичок робітників, зменшення кількості деструктивних конфліктів, що в кінцевому випадку позитивно вплине на загальну продуктивність та ефективність праці.
Окрім створення нових відділів та оптимізації організаційної структури підприємства слід ще провести такі заходи:
Розробити низку послуг та інструментів маркетингової підтримки. Такі стимули, як знижки на великі замовлення, схеми заохочень за «прихильність», гнучкі умови оплати, рекламні матеріали та реклама у пунктах продажу є тими типами послуг, які потребують клієнти та партнери компанії «Центрумікс Трейд».
· Раціоналізувати інформаційну систему. Першим кроком стане визначення основних видів інформації, необхідних для управління підприємством щодня, щотижня та щомісяця. Кожний начальник відділу повинен почати цей процес з визначення ключових ланок діяльності свого відділу.
· Впровадити використання комп’ютерної техніки, спеціалізованого програмного забезпечення по всім відділам підприємства, створити комп’ютерну мережу між ними для більш мобільної передачі інформації та діяльності взагалі.
· Збільшення питомої ваги виробничої площі, що надасть можливість подальшого нарощування виробничих потужностей.
· Розширити коло постачальників. Відслідковувати нову сировину, яка може користуватися попитом в умовах структурних змін ринку.
· Впровадження прогресивних форм продажу товарів і обслуговування покупців.
· Впровадження прогресивної технології транспортування товарів.
З метою оптимізації бізнес-процесів на підприємстві ТОВ «Центрумікс Трейд» необхідно провести ряд заходів:
· використати моделювання бізнес-процесів групи IDEF з метою пошуку «вузьких місць» та їх оптимізації;
· провести автоматизацію бізнес-процесів за допомогою новітніх інформаційних технологій, що надасть можливість зменшити обсяг ручної праці (вивільнення трудових ресурсів);
· переглянути структуру бізнес-процесів з метою раціоналізації витрат;
· запровадити постійне покращення та реінжиніринг бізнес-процесів за допомогою програмного забезпечення ReThink.
Необхідність забезпечення конкурентоспроможності вимагає створення системи управління з урахуванням важливості інформаційного забезпечення процесів підготовки, реалізації та контролю управлінських рішень. У відповідності до блоків цілей підприємства доцільно визначити певні заходи щодо розробки інформаційного забезпечення (Рис. 3.3.4).
Для покращення ефективності управління необхідно провести ряд заходів щодо удосконалення інформаційної системи ТОВ «Центрумікс Трейд». Запровадити використання програми MFG-Pro, що надасть можливість оптимізувати стратегічне планування і забезпечити структуризацію цілей.
Ефективність управління витратами та ціноутворенням доцільно підвищити за рахунок таких інформаційних систем, як Miracle XPR, Paradon, PersonPRO, IT-підприємство. Підготовку, прийняття управлінських рішень, систему управлінського обліку необхідно забезпечити програмними продуктами 1С Підприємство 8.0, FastPrice 3.1, Microsoft Project.
Репутація підприємства відіграє важливу роль у формуванні конкурентоспроможності продукції та співпраці підприємства з контрагентами. Даний аспект конкурентоспроможності зумовлений вибором клієнтів, який базується на сумлінному та належному виконанні дистриб’ютором своїх зобов’язань (особливо за умов попередньої оплати), поставки лише якісної продукції та гарантованого післяпродажного обслуговування. За таких умов ефективна система управління має забезпечити наступне: