Аналіз особливостей формування і використання кадрового потенціалу в системі стратегічного управління підприємства ДП АТ «Київхліб» «Булочно-кондитерського комбінату»
> індивідуальної мети і задач;
> командних задач (мети підрозділу, відділу);
> мети компанії.
Підприємством також надається (за рахунок прибутку) безадресна допомога своїм працівникам у таких випадках:
· на народження дитини в розмірі 5 мінімальних розмірів оплати праці;
· при реєстрації шлюбу (якщо шлюб реєструється вперше) у розмірі 5 мінімальних розмірів оплати праці;
· на похорон близьких родичів у розмірі 10 мінімальних розмірів оплати праці.
У випадку зміни фінансового стану підприємства дані суми можуть коректуватися в бік збільшення чи навпаки. Усі путівки, у тому числі і сімейні, незалежно від місця відпочинку, придбані самостійно, оплачуються за наступною схемою: вартістю до 2 тис. грн. фірма оплачує 45%, а решту різниці у вартості оплачує сам співробітник. Значно компенсується (до 60%) вартість утримання дітей у некомерційних дитячих дошкільних закладах. Улітку діти безкоштовно відпочивають на морі.
В компанії є чотири основних категорії співробітників, що мають однакову схему виплати премій (від топ-менеджерів до секретарів і водіїв). Премія для топ-менеджерів і менших менеджерів розраховується по трьох основних показниках.
Фінанси - то, що стосується питань прибутковості компанії. Якщо ми представимо премію в цілому для менеджерів за 100%, то фінансовий показник дає 60%.
Наступний критерій - стратегічний (показник сервісу, показник задоволеності клієнта). Стратегічний критерій дає 30% загальний суми премії.
Остання становляча преміальна частина - це індивідуальні досягнення менеджерів (це індивідуальне очікування того, що співробітник повинен зробити за рік).
Індивідуальний критерій складає в схемі премії не багато - 10%, це зроблено спеціально, оскільки на менеджерах лежить відповідальність за загальну справу, а не за свої особисті показники.
Загальна сума преміальної винагороди для менеджерського складу ДП АТ «Київхліб» «Булочно-кондитерського комбінату» може скласти до 30% від річного заробітку. Премія платиться раз на рік - в лютому - березні, коли результати попереднього року відомі, приходить підтвердження про досягнуті показники.
Менеджерам з продажу виплачується премія щомісячно, співробітники даної категорії можуть заробити премію до 40% від місячного окладу. Співробітник з продажу повинен кожного місяця приносити гроші і бути зацікавлений в результатах своєї роботи.
Для групи співробітників обслуговуючого персоналу премія складає до 15% від місячного окладу і виплачується також щомісячно.
Бенефіційна складова додаткової винагороди в компанії ДП АТ «Київхліб» «Булочно-кондитерського комбінату» розподіляється залежно від грейда (рівня посади), її вага усередині компанії:
· загальними бенефітами є оплачувані за рахунок компанії обіди, співробітники оплачують тільки прибутковий податок;
· такою ж загальною для всіх без виключення співробітників є медична страховка;
· оплата лікарняних, відпусток;
· командировочне покриття витрат для співробітників, чия робота пов'язана з роз'їздами.
Отже, у ДП АТ «Київхліб» «Булочно-кондитерського комбінату» процес управління трудовим персоналом проходить наступні стадії:
· планування персоналу; набір персоналу; відбір; визначення заробітної плати і пільг: розробка структури заробітної плати і пільг з метою залучення, наймання і збереження службовців; профорієнтація й адаптація: введення найнятих працівників в організацію і її підрозділи, розвиток у працівників розуміння того, що очікує від них організація і яка праця в ній одержує заслужену оцінку; навчання; оцінка трудової діяльності; підвищення, зниження, переведення, звільнення; підготовка керівних кадрів, управління просуванням по службі.
ДП АТ «Київхліб» «Булочно-кондитерського комбінату» застосовує наступні форми стимулювання персоналу:
) Матеріальна винагорода (ставка заробітної плати; відсотки; участь у прибутках; плани додаткових виплат),
2) Додаткові стимули (знижки при купівлі власних товарів; членство в клубах; заміський відпочинок; медичне обстеження та страхування).
Для більш детального аналізу трудових ресурсів ДП АТ «Київхліб» «Булочно-кондитерського комбінату» буде проведено факторний аналіз, який передбачає визначення зміни чистого прибутку під впливом 2 факторів - витрат на оплату праці та зарплатовіддачі.