Праця менеджера як складова управлінської діяльності
Рис. 1.1.2 Особливості управлінської праці (УП)
Спрощено схему її можна подати як систему, на вході якої інформація, що підлягає в середині системи опрацюванню інтелектом
людини за допомогою технічних засобів управління
- обчислювальної та організаційної техніки, а на виході - якісно нова інформація, або управлінське рішення
(рис. 1.1.3).
Рис. 1.1.3 Схема управлінської праці
Зміст роботи керівника визначається функціональною роллю в управлінні виробничим колективом. Управлінці беруть участь у підготовці робіт, пов'язаних з плануванням, підготовкою та обслуговуванням виробництва, його координацією та управлінням, забезпеченням фінансовими ресурсами, управлінням соціальним розвитком колективу тощо [11, c. 125].
Сьогодні кваліфікований фахівець, зайнятий управлінською діяльністю, є величезною цінністю. Від того, як він здійснює організаційну і технологічну підготовку виробництва, оперативне регулювання діяльності виробничих підрозділів і окремих виконавців, залежить продуктивність праці, ефективність використання виробничих фондів, собівартість продукції [26, c.52].
Зважаючи на складність праці менеджера, її постійне зростання, Пітер Друкер проводить паралель між ним і диригентом симфонічного оркестру, творчі зусилля, талант і лідерські якості якого дають змогу перетворити звучання окремих інструментів у суцільне явище - музичний твір [20, с. 342-343]. Саме творчі зусилля, талант та лідерські якості менеджерів спрямують діяльність персоналу на створення ефективної організації, досягнення її цілей у всіх ключових сферах бізнесу.