Документні комунікації, що відбуваються в органах державного управління України
· можливість чіткої формалізації управлінських процесів;
· система має впроваджуватися в усіх структурних підрозділах органів, якi ведуть створення, оброблення, з6ереження документів;
· наявність певного спротиву окремих служб або працівників, пов'язаного з тими чи іншими інтересами;
· упровадження CEД повинно проводитися на основі пілотного проекту та поетапному його виконанні.
При цьому, залежно від необхідності вирішення тих чи інших завдань, ці системи дозволяють створення тимчасових мобільних оперативних груп спеціалістів незалежно від їх підпорядкування в організаційній структурі органів. Цей пiдxiд дає можливість упровадження в організаційну структуру органів держаної влади динамічних елементів мережевого управління. Саме ці елементи відкривають шлях для реалізації певних елементів концепції самоорганізації в системах державногоуправління.
На сучасному етапі наукових досліджень тип мережевого управління визначений найбільш повно в розрізі економічних організацій. Зокрема, Ф.Вебстер на основі стратегічного підходу вказує: "Мережеві організації - корпоративні структури, якi є результатом множинних відношень, контактів з партнерами та стратегічних альянсів.
Головна характ-ка мережі - єдність, відкрита та гнучка коаліція, що керується з єдиного центру, в якому зосереджені найбільш важливі функції, такі як розвиток та безпосереднє управління, координація, фінансова функція iтехнологічний розвиток. Також у його компетенцію входить визначення стратегічних компетенцій мережі, розвиток відношень з користувачами та управління інформаційними потоками, що пов'язують мережу" .
Адаптація такого підходу до державного управління в органах виконавчої влади на ocн0иi впровадження в ієрархічну організаційну структуру елементів мережевого управління дає можливість бiльш ефективної реалізацій комплексних функціональних завдань щодо забезпечення реалізації процесів управління та інформатизації, реалізації системи відкритості публічної влади. Єдиним центром, керуючим структурним підрозділом, у цьому випадку може бути управління з інформаційних ресурсів. У цю концепцію ефективно вписується ідея створення i використання тимчасових мобільних оперативних груп та колективів спеціалістів. Упровадження елементів мережевого управління приводить до певних змін у відносинах мiж громадянським суспільством та публічною владою, а також організаційної структури державного управління.
документний комунікація електронний
Висновок
В основі інформаційних та управлінських процесів лежить проблема раціонального функціонування документно - комунікаційної системи. Для її усунення потрібні знання про особливості створення, руху та кумуляції документів у суспільстві, що відбиваються через функціонування документних потоків та масивів. Ефективність розвитку документальних комунікацій значною мірою також залежить від того, наскільки раціонально організовані та функціонують документні масиви.
Актуальній проблемі організації та модифікації інформаційних ресурсів приділялася увага у роботах таких відомих фахівців документної справи як Дж. Солтон, Л.Й.Костенко [1], [2], А.А.Соляник, В.І.Терешин, Н.М. Кушнаренко та інші. Особливу увагу приділено значенню ефективного функціонування документних комунікацій та їх розподілення за сферою побутування.
Основною метою розробки є розгляд можливості процесу моніторингу документних комунікацій, тобто стеження за їх розвитком і функціонуванням, і є. Об’єктом дослідження є документно - комунікаційна діяльність, що відбувається в соціальних інститутах, а також функції, значення, новітні аспекти функціонування цих комунікацій у зв’язку з інтеграцією суспільства на європейський рівень.