Реалізація стратегії підприємства: основні завдання та етапи
. Створення системи мотивації суб'єктів зміни, оптимального ступеня їх залучення до процесу змін, інформування суб'єктів змін про заплановані зміни їх позицій.
. Створення зворотного зв'язку і підприємство безперервного контролю за процесом з сторони вищого керівництва.
. Хтось з вищого керівництва підприємства повинен бути призначений керівником процесу змін і стати формальним і неформальним лідером зміни. При цьому він повинен розташовувати необхідним досвідом і повноваженнями.
. При плануванні змін слід пам'ятати, що вони потребують ресурсів і часу; ці потреби повинні бути заздалегідь спрогнозовані.
. Зміни повинні бути сплановані / наскільки це можливо ». План повинен включать контрольні цифри, критерії вимірювання ефективності процесу, відповідальних осіб. У той же час план повинен бути достатньо гнучким і допускати можливість внесення до нього корекції у зв'язку з непередбаченими обставинами.
. Необхідно домогтися того, щоб план був підтриманий більшістю груп впливу в підприємство.
. Лідер зміни повинен розробити і активно використовувати схему персональної мотивації змін на підприємстві.
. Так як оптимальну модель зміни розробити відразу практично неможливо, слід почати з випробування розробленої моделі в частині підприємства, тобто провести «польове випробування моделі зміни». Придбавши необхідний досвід і внісши корективи в модель, її можна застосувати до всього підприємству з урахуванням поправки на масштаб змін.