Фактори ринку праці, що формують конкурентоспроможність персоналу
У цьому розриві між сімейно-індивідуально-суспільним характером формування і використання робочої сили і індивідуалізованим характером формування робочих місць у сфері додатку праці і закладений, на наш погляд, конфлікт найбільш вірогідних невідповідностей, які не тільки приводять до циклічного, фрикційного і структурного безробіття на національному ринку праці, але і до активного відтоку економічніше-активних, молодих вікових груп трудових ресурсів за межі країни.
Вищевикладене дозволяє зробити ряд висновків. Так, в умовах відкритої економіки зайнятість починає носити глобальний характер (оскільки ринок робочих місць стає міжнародним). Це не можна ігнорувати при вирішенні проблем зайнятості в Україні. У свою чергу, і маркетинг на ринку праці повинен бути єдністю двох цільових напрямів: пропозиції і товару «робоча сила» і товару «робоче місце», виходячи з принципових особливостей кожного на своєму ринку, нерозривний зв'язок між якими і робить ринок праці двотоварним.
Враховуючи високу соціально-економічну і демографічну значущість забезпечення в суспільстві раціональної зайнятості, представляється доцільним подальше проведення досліджень в таких напрямах:
розвиток теорії перехідних міграційних процесів з країн з нерозвиненою ринковою економікою;
розробка основ ринкової політики оновлення і пропозиції робочих місць в умовах НТП і НТР;
розвиток теорії маркетингу товарів «робоча сила» і «робоче місце», розробки прикладних (для умов України) питань виявлення у кожному конкретному випадку маркетингового середовища, купівельної поведінки як працедавця на ринку робочої сили, таки найнятого робітника на ринку робочих місць, науково-обгрунтованої сегментації цих ринків;
розробка схем позиціонування товарів «робоча сила» і «робоче місце» в конкретному соціально-демографічному, професійно-галузевому і технико-технологічному середовищі як в окремих регіонах, так і по країні в цілому;
вирішення проблеми перебудови існуючої системи професійної освіти в систему безперервного навчання.