Пропозиції щодо використання сучасних методів мотивації для ефективної роботи персоналу в ПАТ КБ «ПриватБанк»
Плинність заважає створити ефективно працюючу команду і негативно впливає на корпоративну культуру організації.
Найбільш загальні причини плинності кадрів:
- незадоволеність оплатою праці;
- незадоволеність характером і змістом праці;
- погані взаємини з колегами по роботі;
- незадоволеність організацією праці та виробництва;
- відсутність просування і професійного зростання;
- бажання змінити професію.
Комплексний вплив факторів, що викликають плинність, вимагає такого ж комплексного впливу на неї. Тому необхідно знайти методи мотивації персоналу для вирішення цієї проблеми. У першу чергу розглянемо рекомендації про те, як підвищити задовільність співробітників оплатою праці.
Ми живемо у світі грошової мотивації, тому ніяке людське ставлення не може компенсувати працівникові грошової нагороди. ПриватБанк витрачає великі зусилля і витрати на навчання і розвиток персоналу, тому я припускаю, що висока плинність кадрів не вигідна банку. Роблячи висновок, банку в першу чергу необхідно переглянути систему оплати праці. Аналіз системи оплати в даному банку показує, що заробітна плата, яка складається із ставки і бонусів є досить ефективною, як для працівника так і для банку. Таким чином банк справедливо оцінює частку внеску ефективної роботи кожного співробітника в розвиток і досягнення цілей організації та співробітники само собою прагнуть до досягнення високих результатів, щоб у результаті отримати якомога більше бонусів. Але навіть в такій системі оплати існують недоліки - низька ставка і невисокий відсоток від виконаної роботи, який зараховується до бонусної частини заробітної плати. ПАТ КБ «ПриватБанк» мотивуючи своїх співробітників заробітною платою, рекомендується підвищити розмір заробітної плати. Для багатьох працівників саме фінансова стабільність є основною потребою в період виходу з кризи, тому для персоналу було б вигідніше, щоб банк підвищив ставку. Проте в діючих ринкових умовах для банку небезпечно просто збільшувати оплату праці співробітників, не пов'язавши цей процес з показниками ефективності. Підвищення ставки викличе конкуренцію на ринку роботодавців, але не працівників. Використовуючи діючий метод мотивації персоналу заробітною платою в ПАТ КБ «ПриватБанк» можна підвищити відсоток бонусів за виконану роботу, а також за перевиконання встановлених показників роботи співробітнику пропонується збільшити відсоток бонусів в 1,5 рази. Таким чином, співробітник буде зацікавлений не тільки виконати встановлену норму роботи, а й перевиконати, люди в організації будуть чітко бачити до чого їм необхідно прагнути як для себе, так і для банку.
Іншим способом, що знімають гостроту проблеми плинності серед компетентних працівників, є використання можливостей внутрішнього переміщення в рамках організації (кадрова ротація). Існують варіанти зміни змісту роботи, які сприятимуть збільшенню творчого елементу в роботі, створювати можливість для професійного росту та перешкоджали б догляду співробітника з банку:
) горизонтальне переміщення між існуючими посадами (наприклад, касир - оператор - економіст по роботі з клієнтами);
) конструювання позицій так, щоб нова робота вимагала нових знань і навичок;
) використання деяких працівників як внутрішніх консультантів в різних областях діяльності.
Таким чином, не дозволяючи співробітнику піти і особливо не підвищуючи його, можна зменшити напругу і збільшити віддачу працівника. Але тим не менш одним з ефективних способів мотивації керівників і співробітників є планування кар'єри. Для працівника дана робота корисна тим, що він може бачити зв'язок між своїми діями і кінцевим результатом. Співробітнику важливо, що він піднімається по службових сходах, росте в ціні і може претендувати на більш високий рівень заробітної плати. Для підприємства такого роду дослідження важливі тим, що коли виникає потреба запрошення фахівця на інформацію, що з'явилася вакансію, цей пошук з суб'єктивного і спонтанного переходить в системно організований і мотивований.
Ще однією з причин плинності є погані взаємини з колегами по роботі. У кодексі корпоративної етики ПриватБанку встановлені правила спілкування співробітників, які покликані підтримувати добрі взаємини з колегами. Але не дивлячись на це в банку між деякими працівниками виникають конфліктні ситуації, які можуть значно погіршити психологічний клімат і ефективність роботи. Для вирішення цієї проблеми банку рекомендується створювати різні корпоративні заходи, які можуть поліпшити згуртованість колективу і його взаємини. Такими заходами можуть бути, створені вже в банку корпоративні свята, святкування особистих свят співробітників в колективі, організація командної роботи. Так само можна запропонувати організацію спільного відпочинку персоналу, створення конкурсів, в яких співробітники можуть брати командне участь.