Пропозиції щодо використання сучасних методів мотивації для ефективної роботи персоналу в ПАТ КБ «ПриватБанк»
Якщо в колективі будуть налагоджені хороші людські взаємини, то команді це лише додасть додатковий інтерес до роботи, що стане відмінною мотивацією до кращої роботи. Додаткова мотивація працівників призведе до наступних позитивних результатів:
- посилиться якість роботи в групі, команді, що поліпшить результативність праці;
- підвищиться особиста зацікавленість працівника в результаті праці;
- заповнення недостатніх знань та професійних навичок у працівника;
- підвищиться відповідальність за проведення операцій і прийняття рішень;
- покращиться психологічна готовність до роботи у важких і стресових умовах;
- стійкість професійної діяльності в кількісних і якісних аспектах.
Під час мотивації персоналу необхідно також враховувати умови праці. Позитивний психологічний настрій на трудову діяльність створює умови праці. Хороші умови праці посилюють мотивацію незначно, тоді як погані умови різко її знижують.
Прийнято виділяти такі фактори умов праці:
- санітарно-гігієнічні: вологість, атмосферний тиск, забрудненість пилом, вібрація, освітлення, різні види випромінювань, контакт з водою тощо;
- соціально-психологічні: фізичне навантаження, темп роботи, нервово-психічна напруга, монотонність роботи, організація робочого місця, режим праці та відпочинку, функціональні якості обладнання, допоміжних засобів тощо;
- естетичні - архітектурно: художні якості інтер'єру (меблі, колір стін, озеленення, предмети декоративно-прикладного мистецтва), використання функціональної музики .
Для підтримання хороших умов праці ПАТ КБ «ПриватБанк» всі фактори умов праці. Особливу увагу необхідно приділити соціально-психологічним факторам. Наприклад, через тривалу і монотонної роботи на комп'ютері співробітники відчувають психологічний і фізичний дискомфорт. Касири-операціоністи часто працюють в режимі понаднормового часу, їм традиційні переробки: "вимкнути комп'ютер" можна лише підвівши всі підсумки, звівши баланси своєї ділянки роботи. В деякі дні робочий день може збільшуватися на кілька годин, якщо це необхідно для укладання операційного дня. Клієнти нерідко в звичайних касирів бачать головних виконавців та ініціаторів всіх бід. Це виражається і в агресії по відношенню до операціоністам, вираженні незадоволеності їх роботою, і в негативному настрої в цілому. Отже знижується ефективність роботи, тому, щоб знизити психологічну та фізичну навантаження, можливе введення додаткового 5 хвилинної перерви на кожну годину роботи (крім обов'язкового, встановленого законом), яким співробітник зможе розпоряджатися на свій розсуд, наприклад піти на 15 хвилинну перерву раз в 3:00 , а також надання будь-якого простору, де вони могли б відпочивати під час обідньої перерви (кімната відпочинку).
Аналіз використовуваної системи мотивації персоналу в банку дозволив зробити висновок про те, що мотивація може здійснюватися не тільки в грошовому винагороду за роботу і кар'єрному зростанні, а й за допомогою інших факторів впливу на працівника. Мотивація може здійснюватися шляхом примусу і страху, але як правило такі методи є неефективні на тривалому проміжку часу.
Вирішити проблему ефективної мотивації можливо також за допомогою застосування соціально-психологічних методів мотивації персоналу до роботи.
Для підвищення мотивації за допомогою соціально-психологічних методів, можна переглянути соціальне забезпечення, використовуючи чинний соціальний пакет, поліпшити його зміст. Аналізуючи соціальне забезпечення персоналу банком, мною будуть запропоновані наступні рекомендації для підвищення мотивації співробітників, наприклад:
Працівникові, який пропрацював у ПриватБанку не менше 5 років, можна надати безвідсотковий кредит на строк до 5 років на покупку автомобіля, але при цьому банку рекомендується встановити ліміт на суму кредиту для покупки авто, щоб мінімізувати фінансові втрати пов'язані з нестабільної економіки.
Надання вихідного дня співробітнику в день його народження, в день народження дитини
Надання додаткових відгулів за досягнення будь-яких цілей
Доставка до місця роботи і додому
Однією з головних задач на 2012 рік для ПриватБанку є покращення якості та лояльності персоналу. Для цього ПриватБанку рекомендується підвищити рівень лояльності співробітників за рахунок використання таких методів мотивації:
- організація урочистої процедури знайомства з компанією і співробітниками знову прийнятого працівника, можна створити на внутрішньому сайті сторінку під назвою «Нові співробітники», де будуть фотографії нових співробітників і їх коротка характеристика;