Аналіз ефективності управління процесом забезпечення конкурентних переваг підприємства
При проведенні організаційних змін на нашому підприємстві можна виділити такі основні причини опору змінам:
) невизначеність - перед здійсненням змін робітники турбуються відносно своєї здатності виконати нову роботу, а також можливості звільнення;
) самостійні, особисті інтереси окремих менеджерів або цілих груп робітників. Такі інтереси досить часто вступають у суперечливість з цілями організаційних змін.
) несхожість сприйняття - менеджер пропонує план змін згідно власній оцінці ситуації. Інші робітники можуть чинити опір змінам, оскільки не згодні саме з такою оцінкою ситуації або просто сприймають ситуацію по-іншому.
) відчуття втрати - більшість змін, включаючи зміни групування робітників по підрозділам порушують зв’язки, що склалися. Міжособові відносини дуже важливі для багатьох людей, і тому вони чинять опір будь-яким змінам в цих відносинах. Відчуття втрати - це загроза втрати влади, безпеки, близьких стосунків, зміна свого статусу та ін.
Будь-які організаційні зміни завжди будуть впливати на систему управління підприємством, адже основа цієї системи - це персонал та його сприйняття цих змін. Для успішної реалізації змін у ПАТ «Універмаг Україна» необхідно враховувати в першу чергу персонал, його реакцію та розуміння цих змін. Щоб уникнути будь-яких непорозумінь необхідно чітко формувати завдання та поставлені цілі, і шляхи їх реалізації.
ВИСНОВКИ ДО РОЗДІЛУ 2
Аналіз конкурентного статусу ПАТ «Універмаг Україна» в аспекті проведення організаційних змін дозволяє зробити такі висновки:
1. Проведено аналіз результатів діяльності торговельного підприємства на основі статистичної звітності із застосуванням ЕОМ. Даний аналіз необхідний для виявлення сильних і слабких сторін підприємства, його конкурентних переваг, позиції, оцінки потенціалу, зовнішніх та внутрішніх факторів впливу на підприємство. Мету впровадження інформаційної системи обумовлює те, що жорсткість економічних війн потребує визначених даних стосовно діяльності компанії - конкретних цифр та характеристик, які можна оцінити за необхідними критеріями. Це обумовлює використання обчислювальної техніки. Для цього вистачить можливостей програмного продукту MS Excel. Використаємо статистичні дані «Баланс», «Звіт про фінансові результати», «Звіт про рух грошових коштів».
2. Організаційна структура ПАТ «Універмаг Україна» - це внутрішня будова організації, що відображає сукупність, взаємозв'язки, співвідношення елементів системи управління і функціональних областей. Організаційна структура акціонерного товариства за звітний період складалась із 5-ти госпрозрахункових бригад які нараховували 69 секцій, де працювало 700 чоловік. Сереньоспискова чисельність робітників основної діяльності 1011 чоловік із яких 530 робітників прилавку. Структурних підрозділів, дочірніх підприємств, філій, представництв ПАТ «Універмаг Україна» не має.
3. Трудові ресурси підприємства є головним ресурсом кожного підприємства, від якості й ефективності використання якого багато в чому залежать результати діяльності підприємства і його конкурентноздатності.
4. Будь-які процеси в організації постійно піддаються впливу зовнішнього та внутрішнього середовища, тому при введенні змін потрібно враховувати усі фактори впливу.
5. Торговельні підприємства виконують операції комерційного, технологічного та іншого характеру, а саме: вивчення кон’юнктури ринку; встановлення господарських зв’язків з виробниками та постачальниками товарів; організація доставки товарів від виробника до торговельної мережі; підготовка товарів до продажу; реклама і реалізація товарів; надання споживачам послуг тощо, то динаміка змін на ринку вимагає відповідної гнучкості торговельного процесу, торговельно-технологічних операцій, а також пошуку та впровадження інновацій у систему управління.