Шляхи подолання опору персоналу організаційним змінам на ПАТ «Універмаг Україна»
. За даними дослідження Gf Ukraine, кількість користувачів Інтернет у великих містах України (з населенням більше 50 тис.) становить 6,637 млн чоловік. Це відповідає рівню проникнення в 41%.
. Здійснені розрахунки доводять необхідність для ПАТ «Універмаг Україна» розробки запропонованого проекту, тому що згідно з розрахунками його реалізація дозволить підвищити ефективність діяльності підприємства, збільшити обсяги прибутку від роздрібної та оптової торгівлі при мінімальних витратах. Реалізація проекту принесе значний прибуток, частину якого можна буде спрямувати на подальший розвиток. Використання Інтернет-магазину залучить нових клієнтів, тому що розширюється коло потенційних покупців, до яких магазин приходить прямо до додому.
. Дослідження поведінки персоналу під час організаційних змін приводить до наступних висновків, що причини опору досить різноманітні, наприклад, організаційні, індивідуальні причини, міжгрупові стосунки в організації, політичні, технологічні, а також існують і культурні причини.
. Зміни в умовах праці вважаються одним із впливових стресових факторів, що дає можливість розглядати опір персоналу організаційним змінам як природну реакцію на стресовий фактор.
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
. В результаті виконання магістерської роботи на тему: «Організаційні зміни як основа забезпечення конкурентних переваг підприємства» на матеріалах ПАТ «Універмаг Україна» досягнуто мету і розв’язані основні завдання роботи. В багатогранному процесі по розробці організаційних змін та їх впровадження важливе місце належить показникам, які повинні характеризувати та давати змогу оцінювати конкурентоспроможність тої чи іншої зміни. Як показало проведене дослідження, нараховується багато параметрів, які повинні знаходитися в полі зору керівництва підприємства, як найважливіші об`єкти управління. Разом з тим, задаючись параметрами конкурентоспроможності для того або іншого об`єкту, необхідно постійно турбуватися про створення належних умов, які забезпечують досягнення потрібних параметрів ефективності реалізації організаційних змін.
2. Фактори впливу (обставини, від яких будь-що залежить) охоплюють широкий спектр технічних, технологічних, організаційних, економічних, соціальних, кадрових, правових, ідеологічних чинників, які складаються в процесі функціонування господарського механізму підприємства
3. Створення всіх необхідних умов для досягнення конкурентоспроможності за допомогою організаційних змін - первинна турбота керівництва і всього персоналу підприємства.
Але успіх підприємства буде залежати від державної політики. Основним завданням держави має бути створення такого економічного, політичного та правового середовища, інституційної інфраструктури, які б стримували перспективні конкурентоспроможні товари. В першу чергу це стосується визначення та проведенням реформ господарської діяльності в умовах переходу до нової моделі розвитку економіки, створення ефективної експортно-імпортної стратегії, політики таможні, валютно - фінансові, та інших, які б враховували національні інтереси та інтереси виробників.
4. В результаті вивчення теоретичних аспектів було проаналізовані теоретичні засади організаційних змін як основи забезпечення конкурентних переваг підприємства. Одним із найважливіших напрямків у менеджменті є управління організаційними змінами. На сучасному етапі відбуваються швидкі зміни в техніці й технологіях, глобалізація ринку, спостерігається зниження попиту та втрата прибутковості одних сфер діяльності й швидке піднесення нових, у результаті чого класичні моделі управління, сформовані раніше, не використовуються як неефективні. У теорії менеджменту сучасні дослідники вважають головною умовою забезпечення ефективного управління - безперервний розвиток та зміна систем, структур і стратегій менеджменту, що зумовило виникнення й розвиток нової науки - менеджменту організаційних змін (управління організаційними змінами). Кожне підприємство залежить як від зовнішнього середовища, так і від внутрішнього, тому при проведенні будь-яких змін необхідно враховувати всі фактори. Направляючись до гнучкого використання своїх внутрішніх можливостей підприємство повинно забезпечувати собі технічну та економічну ефективність. Іншими словами, воно повинно знайти спосіб оптимального сполучення технічної та економічної ефективності для забезпечення найкращих умов функціонування та розвитку.